Zavřít reklamu

Ani ne týden po startu prodejů lokalizátorů AirTag musí Apple řešit první větší problém, který by mohl prodeje této novinky solidně poznamenat. Jeden z australských maloobchodních řetězců totiž stáhl jeho lokalizátory z prodeje poté, co nabyl podezření z toho, že nejsou dostatečně bezpečné pro děti – respektive že nesplňují normy, které jsou v Austrálii (a zřejmě i v jiných částech světa) vyžadovány. Řeč je konkrétně o vyměnitelných bateriích a jejich nedostatečném zabezpečení. 

Australský prodejce se sice k celé záležitosti zatím oficiálně nevyjádřil, podle neoficiálních slov jeho zaměstnanců však vedení rozhodlo skutečně kvůli obavám z porušování australských zákonů, dle kterých musí být každé zařízení disponující vyměnitelnou baterií řádně zabezpečeno proti jejímu vytažení například pomocí šroubku. Tím však AirTagy nedisponují a byť není přístup k jeho baterii úplně jednoduchý, není rozhodně nerealizovatelný dětskou rukou. Apple tak čeká pravděpodobně u protinožců v následujících hodinách a dnech přesvědčování o tom, že jsou jeho lokalizátory zcela bezpečné a tedy mohou být v klidu prodávány.

 Ačkoliv samozřejmě nemůžeme vzhledem k neznalosti pravidel pro zajištění baterie v elektronice proti jejich vyjmutí dětmi říci, že jsou obavy z potíží s AirTagy nesmyslné, jak jsme již psali výše, dostat se do něj moc snadné není. Jednak totiž jeho záda poměrně dost kloužou a jednak je k jejich odstranění nutné na ně zatlačit a zároveň je správným směrem pootočit. V našich očích se tedy jedná o možná ještě bezpečnější systém, než kdyby byla záda na předek AirTagu “jen” nacvaknutá. 

Související články

Dnes nejčtenější

.