Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden představila zcela novou službu, která slouží uživatelům k (relativně) rychlému a jednoduchému přesunu jejich multimediálních souborů z iCloudu na příslušná úložiště společnosti Google.

Máte ve svém iPhonu, iPadu či Macu příliš mnoho multimediálních souborů (fotek a videí), která potřebujete hromadně přesunout na jiné úložiště kvůli uvolnění místa? Nebo jen chcete další úložiště čistě pro potřeby zálohování? Pokud na některou z těchto otázek odpovíte kladně a nevadí vám mít veškeré své fotografie a videa uložená na serverech společnosti Google, nový nástroj pro transfer souborů je přesně pro vás.

Apple jej zveřejnil na svém webu v subsekci Data a soukromí, odkud je nově možné zažádat o přesun kopií vašich fotografií a videí na platformu Google Photos/Google Fotky. Postup je velice jednoduchý, stačí jen zvolit požadované soubory, přihlásit se ke svému Google účtu, mít dostatek volného místa na Google Photos a mít zapnuté dvoufaktorové ověření u svého Apple účtu. Transfer dat jako takový trvá 3-7 dní a po jeho dokončení nedojde ke smazání souborů z knihovny iCloudu.

Co vše je možné z iCloudu do Google Photos převést?

Transferem projdou běžné druhy souborů, ať fotografií nebo videí. Co se naopak nepřesune jsou Live Photo záznamy, chytrá alba, fotostreamy, nové .rawy a různá další (meta)data. Služba je dostupná jen vybraným uživatelům ze zemí Evropské Unie, dále pak Austrálie, Kanady, Islandu, Lichtenštejnska, Nového Zélandu, Norska, Švýcarska, Velké Británie a USA.

Fotky lze převést zde

Související články

Dnes nejčtenější

.