Zavřít reklamu

Na světě existují desítky komunikačních nástrojů, stovky úschoven a tisíce emailových služeb. Problém je však v tom, že zatím co mezi sebou nemusí jednotlivé komunikační kanály podporovat sdílení souborů, nahrávání souborů do úschoven nebo jejich přeposílání přes email je poměrně složitá záležitost, která zbytečně obírá uživatele o čas. Služba Justbeamit.com je zřejmě tou nejsnadnější cestou, jak poslat soubor komukoli na světě pouhým přesunutím souboru přímo do okna prohlížeče. Pokud tedy potřebujete poslat jakýkoli soubor ve velikosti do 2GB, určitě můžete vyzkoušet justbeamit.com.

Stačí když přejdete na stránku justbeamit.com a jednoduše přetáhnete jakýkoli soubor přímo do webového prohlížeče. Jakmile soubor přesunete můžete zvolit možnost Create Link, díky které se vytvoří odkaz a zároveň také QR kód. Díky odkazu nebo přímo díky kódu si následně může kdokoli komu kód pošlete stáhnout váš soubor. Soubor se na web nenahrává, ale web slouží pouze jako místo pro přenos. To znamená, že nesmíte zavřít okno prohlížeče, dokud si váš kolega nebo kolegyně soubor nestáhnou. Samozřejmě můžete okno minimalizovat. Jakmile přejde váš kamarád na odkaz který mu zašlete, automaticky začne stahovat soubor, jenž posíláte.

Během posílání souboru vidíte díky procentuálnímu zobrazení, kolik procent souboru již bylo přeneseno na druhý počítač. Pokud chcete poslat najednou větší množství souboru, stačí je opět přesunout do okna prohlížeče s tím, že jakmile přejdete na stahovací odkaz, soubory se automaticky uloží do jediného .zip souboru, který se stáhne. Justbeamit.com je určitě nejsnadnějším způsobem jak poslat soubory vašim přátelům, pokud nefunguje přímé spojení například přes Skype. Na druhou stranu se nejedná o nijak zabezpečené propojení a posílat tak cenné soubory skutečně nedoporučujeme. Pokud však například komunikujete se svým programátorem a potřebujete mu rychle něco poslat, můžete využít právě justbeamit.com.

Související články

Dnes nejčtenější