Zavřít reklamu

V současné době si na prakticky všech jablečných zařízeních můžete zobrazit kondici baterie. Tento procentuální údaj jednoduše označuje, do kolika procent své původní kapacity se baterie může nabít. Vzhledem k tomu, že je baterie klasickým spotřebním zbožím, tak je v určité chvíli nutné, abyste ji vyměnili. Dá se říct, že kondicí baterie můžete relativně jednoduše zjistit, jak na tom zdravotně baterie v současné době je. Všeobecně se uvádí, že jakmile kondice baterie spadne pod 80 %, tak by se baterie měla vyměnit, jelikož už nemusí mít své původní vlastnosti. Na MacBooku byl údaj o kondici baterie nějakou dobu k dispozici, později se ale Apple rozhodl pro odstranění. Jak tedy v současné době můžete na MacBooku zjistit kondici baterie?

Jak na MacBooku zjistit kondici baterie

Jak už jsem zmínil výše, tak nativní postup pro zjištění kondice baterie momentálně v rámci macOS neexistuje. Apple jednu chvíli tento údaj zobrazoval v předvolbách systému, z nějakého důvodu se však rozhodl pro opětovné skrytí. Využít tedy musíte řešení, potažmo aplikaci, které pochází od vývojáře třetí strany. Postup je tedy následující:

  • Prvně je nutné, abyste si stáhli aplikaci s názvem coconutBattery – klepněte na tento odkaz.
  • Pomocí výše uvedeného odkazu se přesunete na stránky aplikace, kde klepněte na možnost Download.
  • Stáhne se vám aplikace coconutBattery, kterou můžete ihned spustit.
  • Po spuštění se ujistěte, že se nahoře nacházíte v sekci This Mac.
  • V aplikaci nyní věnujte pozornost procentuálnímu údaji pod Design Capacity.
  • Tento údaj určuje, jak na tom je kondice vaší baterie v MacBooku.

Kromě kondice baterie určují stáří baterie také tzv. nabíjecí cykly. Ty můžete v rámci coconutBattery zjistit také, najdete je pod pojmem Cycle Count. Dále si zde můžete zobrazit například status, teplotu a využití baterie, nechybí informace o datu její výroby a několik dalších užitečných dat. Pokud navíc k Macu připojíte váš iPhone či iPad, tak se můžete přesunout do sekce iOS device, kde se zobrazí podobné informace o stavu baterie, včetně počtu cyklů a dalších informací. V kolonce History se pak můžete podívat na to, jak šla časem kondice baterie na vašem zařízení dolů

Související články

Dnes nejčtenější

.