Zavřít reklamu

Od první tiskové konference Applu pro letošní rok nás velmi pravděpodobně dělí již méně než měsíc. Vyplývá to alespoň od čím dál většího počtu zdrojů uvádějících, že má Apple v plánu svou první Keynote roku 2021 uspořádat 16. března. Tento termín pak dnes v noci potvrdil i korejský portál Economic Daily News, jehož zdroje se v minulosti ukázaly jako velmi dobré. 

V úterý 16. března by měl mít podle Korejců Apple v plánu odhalit novou generaci iPadů Pro s displeji s mini LED podsvícením, dále pak novou generaci iPadu mini a lokalizátor AirTag. V minulosti se pak v souvislosti s tímto termíne spekulovalo i o uvolnění dalšího iPhonu SE – ať už jeho nové generace, nebo “pluskové” verze stávající -, avšak tento produkt Korejci dle všeho neočekávají. To ale samozřejmě neznamená, že se světu tato novinka nepředstaví. 

Termín 16. března dává smysl i z hlediska předešlých let, kdy byl právě březen Applem pro představení prvních novinek daného roku využíván velmi často. Například 18. března loňského roku si odbyly premiéru iPady Pro (2020), v roce 2019 se pak konala první Keynote roku 25. března a o rok dříve 27. března. V obou případech se nicméně jednalo o klasické Keynote s publikem, což si samosebou ze strany Applu vyžádalo více času než nynější online verze. 

Co se týče rozeslání pozvánek na konferenci, vzhledem k tomu, že bude opět online se zdá v tuto chvíli poměrně pravděpodobné, že se jich dočkáme opět “jen” s týdenním předstihem – tedy někdy kolem 9. března. V minulosti pak Apple své pozvánky rozesílal maximálně s dvoutýdenním předstihem, takže s ní dříve než 2. března počítat absolutně nelze. Už nyní vám ale můžeme slíbit, že vám celou konferenci přineseme živě, stejně jako v předešlých letech. 

Související články

Dnes nejčtenější

.