Zavřít reklamu

Příchází doba svátečního klidu, vánočního polehávání, kdy člověk nacpaný bramborovým salátem a cukrovím jen těžko hledá energii byť jen k tomu, aby si došel pro telefon. Když vás ale popadne potřeba něco si zahrát a máte zrovna na zápěstí hodinky Apple Watch, nezoufejte. I na jablíčkových hodinkách si můžete zahrát spoustu her. My jsme pro vás vybrali sedm těch nejzajímavějších.

Pocket Bandit

Pocket Bandit je jednou z her, která dokonale využívá unikátní možnosti Apple Watch. Postaví vás do role mistrovského vykradače trezorů. Vaše hodinky změní v číselník, jehož správnou kombinaci budete muset najít pomocí spojení několika faktorů. Pomocí ovladače na hodinkách budete hledat správné číslo. Průběžný úspěch vašeho snažení přitom hodinky signalizují patřičnou haptickou odezvou.

Hru Pocket Bandit můžete stahovat za 25 korun zde.

Elevate: Brain Training

Hraní většinou trénuje primárně motorické schopnosti, Elevate: Brain Training si však za cíl dává pořádně zabrat i vašemu mozku. Elevate možná není hrou v pravém slova smyslu, její úspěch však hovoří pro její zařazení do našeho seznamu. Během hraní si procvíčite spoustu důležitých dovedností od kritického myšlení, porozumění psanému textu po matematiku. Elevate: Brain Training je sice k dispozici na App Store zdarma, jeho plný potenciál ovšem odemknete až při zaplacení předplatného.

Hru Elevate: Brain Training můžete zdarma vyzkoušet zde.

 

Trivia Crack

Jednodušší, ale přitom stále intenzivní, mozkový trénink nabídne klasika Trivia Crack, kterou můžete znát například i z Facebooku. Zabalená do aplikace pro Apple Watch neztrácí nic ze své atraktivity. V poměřování znalostí v množství rozdílných kategorií můžete hlavně soupeřit se svými přáteli a konečně poznat, kdo by se v proslulé televizní soutěži nejsnadněji stal milionářem.

Hru Trivia Crack můžete stahovat zdarma zde.

Pong

Hra, která sama o sobě odstartovala celý herní průmysl, je klasikou všech klasik. Digitální verze tenisu či ping pongu nabízí jednoduchou zábavu při dlouhých chvílích. Hratelnost se nijak neliší od nepředstavitelného počtu ostatních iterací. Ovládate shora dolů se pohybující plošinku, kterou odrážíte míček, a snažíte se překazit tomu samému na straně vašeho soupeře.

Hru Pong můžete stahovat zdarma zde.

 

Bubblegum Hero

Bubblegum Hero se jako oblíbená hra osvědčilo už i na iPhonech. Verze na Apple Watch funguje na stejném principu jako její větší sestřička. Kluk na displeji vyfoukává žvýkačkovou bublinu a vy ho musíte zastavit přesně ve chvíli, kdy se bublina vejde do označené oblasti na displeji. Pokud to nestihnete, skončíte se žvýkačkou na tváři.

Hru Bubblegum Hero můžete stahovat zdarma zde.

 

Runeblade

Runeblade je nejkomplexnější hrou z našeho seznamu a zároveň tou, která se nejvíce podobá tradičním hrám z větších platforem. Zatímco soubojový systém je pro potřeby hraní na hodinkách velmi zjednodušený, budování vašeho hrdiny, správa inventáře a vylepšování zbraní zůstává plné drobných nuancí, na které jsme zvyklí z velkých her stejného žánru.

Hru Runeblade můžete stahovat zdarma zde.

Tiny Armies

Strategické hry se svou povahou hodí spíše na velké obrazovky. Sledování velkého počtu bojovníků prostě na mobilních displejích nejde tak snadno, dvojnásob to platí pro malinký displej na hodinkách. Tiny Armies nabízejí minimalistické zpracování taktického boje pomocí swipování prstem na displeji, které pošle do určitého směru rovnou celou vaši armádu.

Hru Tiny Armies můžete stahovat za 25 korun zde.

 

Související články

Dnes nejčtenější