Zavřít reklamu

Čím dál víc z vás se nás v komentářích pod našimi články, v mailech a na diskuzním fóru ptá, kdy vyjde iOS 14.3 pro veřejnost a potažmo i ostatní nové verze OS Applu. Ačkoliv odpověď na tuto otázku zatím oficiálně – tedy z úst Applu – neznáme, lze s ohledem na jeho počínání v posledních dnech vyvodit dva pravděpodobné termíny vydání. Jaké to tedy jsou?

Jako nejpravděpodobnější termín vydání iOS 14.3 a dalších nových verzí OS Applu se v současnosti jeví čtvrtek 10. prosince a pondělí 14. prosince a to z velmi jednoduchých důvodů. Později než 14. prosince být nový systém vydán nemůže, jelikož je nutný ke správnému fungování služby Fitness+, která odstartuje právě 14. prosince. Zároveň je poměrně nepravděpodobné, že by Apple nové systémy uvolnil už dnes, jelikož teprve včera vydal jejich poslední vývojářské bety, po kterých si nechává zpravidla ještě určitý čas na případné opravy posledních chybek. Dnešní vydání je nicméně samozřejmě mnohem pravděpodobnější než vydání například 15. prosince. Osobně bychom si na něj ale zkrátka nevsadili. Totéž v bledě modrém pak platí i o pátku 11. prosince, jelikož v pátky Apple své updaty prakticky nikdy nevydává – není-li update extrémně důležitý například kvůli nutnosti opravy nebezpečné chyby. Naopak čtvrtky jsou pro vydávání aktualizací u Applu dlouhodobě oblíbené.

Zatímco v případě dne vydání zatím částečně tápeme, v čase vydání máme již nyní jasno. Apple totiž své updaty vydává zpravidla v 19:00 našeho času, takže se dá očekávat, že i tentokrát dorazí iOS 14.3 právě v tuto dobu – tedy nestane-li se nějaký zádrhel, jako tomu bylo při vydání veřejné verze iOS 14.0, která byla uvolňována kvůli problémům se servery extrémně pomalu.

Související články

Dnes nejčtenější