Zavřít reklamu

FileMakerDivízia spoločnosti Apple známa ako FileMaker predstavila novú verziu svojho softvéru pre iOS a Mac, ktorý je mimoriadne obľúbený medzi IT expertmi. Jedná sa zároveň o prvú veľkú aktualizáciu od roku 2013 a je dostupná opäť v štyroch edíciách, menovite FileMaker Go, Pro, Pro Advanced a Server. Najnovšia verzia softvéru sa zameriava na vylepšenia týkajúce sa rýchlosti a to na všetkých platformách, na ktoré sú aplikácie dostpné. Verzie pre Mac a Windows tiež získali niekoľko vylepšených funkcií týkajúcich sa produktivity, zatiaľ čo aplikácie pre iPhone a iPad dostali kompletný redesign prispôsobený pre iOS 8.

FileMaker Pro, ktorý je dostupný pre počítače so systémom Windows a Mac, dostali novú funkciu Script Workspace, ktorá zrýchľuje automatizáciu bežných procesov v podnikoch. Medzi ne patrí napríklad priradenie úloh k dostupnému zamestnancovi, možnosť objednať zásoby v prípade nízkeho stavu alebo tiež umožňuje vytvoriť faktúru počas stretnutia so zamestnancom. Funkcia konsoliduje vytváranie, úpravu a prezeranie skriptov a výpočtov v jednotnom prostredí. Tiež ponúka možnosť automatického dokončenia, pridania do obľúbených, vytváranie skratiek, automatického vyhľadania príkazov alebo iné veci, ktoré urýchľujú prácu s programom. Pretože sa stavia na jednoduchosti, skriptovanie je prístupné aj pre neprogramátorov a to vďaka možnosti vytvárať skripty klikaním s prítomnosťou sprievodcu. Ďalšia novinka pre zmenu nesie názov Launch Center a ponúka užívateľské prostredie s veľkými ikonami, vďaka ktorým bolo možné kompletne vynehať dialógové okná a rolovacie menu. Táto funkcia umožňuje organizovať všetky možnosti jednoducho a tak, že všetky zmeny vidíte. K dispozícii je tiež 29 predvolených ikon, ako aj možnosť vytvoriť vlastné ikony pre vytvorenie takého rozhrania, ktoré najlepšie odpovedá požiadavkám podniku. Launch Center je dostupný vo všetkých programoch FileMaker 14.

FileMaker 14 desktop

FileMaker Go sa predovšetkým dočkalo nového užívateľského prostredia, ktoré drží krok s dobou a ponúka užívateľské prostredie odpovedajúce systémom iOS 8 a iOS 7. Tiež disponuje možnosťou zamknúť rotovanie obrazovky v aplikácii, podporou nových klávesníc a možností rich textu. Nakoniec ponúka nové možnosti súvisiace s ovládaním videa a zvuku. FileMaker Server obdržal vylepšenia zabezpečenia s možnosťou nastavenia sily hesla a nápovedy v administrátorskej konzole. Tiež pribudla možnosť prepnúť sa na Standby Server v prípade, že dôjde k výpadku hlavného serveru. Aplikácia WebDirect sa tiež dočkala podpory mobilných prehliadačov a došlo u nej tiež k redesignu panelu s nástrojmi, vďaka čomu je možné rýchlo pristupovať ku všetkým dôležitým nástrojom. Panel je optimalizovaný primárne pre mobilné zariadenia, ale podľa spoločnosti je kompatibilný aj s počítačmi.

FileMaker Server 14
FileMaker

*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.