Zavřít reklamu

Více než půl roku poté, co si Apple oficiálně založil svůj učet na populární sociální síti TikTok, se na jeho profilu objevilo několik prvních příspěvků. Společnost se na TikToku patrně snaží propagovat nový iPhone 12 mini a získat si přízeň mladé generace, která se na síti založené na sdílení videí soustřeďuje.

Apple na svém profilu sdílel videa několika známých influencerů, kteří jsou na TikToku aktivní. Někteří z nich se dokonce mohou pyšnit počtem followerů blížícím se 200 tisícům, samotný profil Applu již dokázal nashromáždit okolo 400 tisíc sledujících. TikTokové celebrity se ve zveřejněných videích zaměřují na propagaci výhod v říjnu představeného iPhone 12 mini, v první řadě pak jeho kompaktních rozměrů, které zdůrazňují různými kreativními způsoby. Apple si tak evidentně určil pro své letošní nejmenší zařízení novou cílovou skupinu, tedy teenagery.

Společnost se své aktivity rozhodla rozšířit na TikTok i navzdory faktu, že budoucnost čínskou firmou ByteDance vyvíjené sociální sítě na americkém trhu je v současnosti velmi nejistá. Administrativa dosluhujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa se během letošního roku snažila čínský TikTok ve Spojených státech z bezpečnostních důvodů zakázat a ačkoli se zatím toto úsilí v realitu proměnit nepodařilo, zůstává otázkou, kam se situace po lednové výměně postů v Bílém domě a inauguraci zvoleného Joea Bidena vyvine. Do té doby ale, zdá se, bude mít Apple k zaujetí nové generace potenciálních zákazníků dveře otevřené.

Související články

Dnes nejčtenější