Zavřít reklamu

Přestože jsou letošní Apple Watch Series 6 a SE uživatelsky velmi oblíbenými modely se skvělými prodeji, z hlediska designu mohou už působit poněkud nudně. Vypadají totiž naprosto stejně jako Apple Watch Series 4 z roku 2018 či Series 5 z roku 2019. Podle zdrojů velmi přesného Apple analytika Ming-Chi Kua má však kalifornský gigant v plánu již v příštím roce větší designové změny. 

Co přesně přinesou z hlediska designu Apple Watch Series 7 nového sice přední analytik neprozradil, obecně se však očekává ještě výraznější zúžení rámečků kolem displeje a zeštíhlení hodinek. Kromě toho se pak pravděpodobně dočkáme odstranění fyzického bočního tlačítka, které nahradí tlačítko haptické podobné Home Buttonu z iPhonů 7 a 8 s tím, že se určitého přepracování pravděpodobně dočká i digitální korunka. Upgradu by se rovněž mohly dočkat i spodní senzory hodinek, jelikož Kuo předpovídá, že se příští rok dočkáme opět výrazného zlepšení zdravotních funkcí. Ve hře je například možnost měření krevního tlaku či hladiny cukru v krvi – oboje samozřejmě skrze složité výpočty a data získaná přes senzory. 

Novou generaci Apple Watch představí Apple takřka 100% v průběhu příštího podzimu, pravděpodobně pak hned v září. Právě v tomto měsíci totiž své nové smartwatch představuje pravidelně a tak se nedá očekávat, že by tomu mělo být v příštím roce jinak – tím spíš, když jeho plány nepřekazila ani letošní pandemie koronaviru. Je nicméně otázkou, zda se dočkáme jen jednoho modelu, či se bude Apple držet strategie dvou modelů jako letos, kdy jedním bude cílit na méně náročné a tím druhým pak na náročnější uživatele. 

Související články

Dnes nejčtenější

.