Zavřít reklamu

Přestože na úterní Keynote nešetřil na adresu nových počítačových procesorů M1 určených zatím pro MacBooky Air, Pro a Macy mini superlativy, mnozí jablíčkáři se drželi při zemi a poukazovali na to, že lepší představu si o novinkách svět udělá až po prvních výkonnostních testech a reálném používání v praxi. Jak se však alespoň z prvních výkonnostních testů zdá, Apple tak úplně na Keynote nepřeháněl. 

V databázi Geekbench 5 se již začínají objevovat první Macy s procesory M1, díky čemuž je konečně lze lépe porovnat s jinými zařízeními. Největší poprask zatím vzbudil MacBook Air s M1 a 8GB RAM, kterému se podařilo v testu získat a jedno jádro 1687 bodů a v testu více jader pak 7433 bodů. Co se pak týče frekvence procesoru, ta je v základu nastavena na 3,2 GHz. Pokud bychom bodové výsledky z Benchmarku porovnali s dříve představenými Apple produkty, zjistili bychom, že se na novinku nechytají nejen mobilní zařízení (nejvýkonnější je nyní iPad Air 4 s 1585 body na jedno jádro a 4647 body na více jader), ale dokonce ani 16” MacBooky Pro ve vrcholných konfiguracích s 2,4GHz procesorem Intel Core i9 10. generace. Ten totiž ve stejném testu na jedno jádro zvládá 1096 bodů a v testu více jader pak 6870 bodů. Je nicméně otázkou, jak na tom budou oba stroje v grafickém porovnání.

Co se týče benchmarkových výsledků Maců mini a MacBooků Pro s M1, ty se s těmi, kterých dosáhl Air, mírně rozchází, což je poměrně zvláštní. Mac mini s M1 totiž v Geekbenchi zaznamenal 1682 bodů na jedno jádro a 7067 bodů na více jader, MacBook Pro s M1 a 16GB RAM pak “jen” 1741 bodů na jedno jádro a 6802 bodů na více jader s tím, že frekvence procesorů těchto strojů je samozřejmě stejná. V případě MacBooku Pro se tak zřejmě jedná jen o nějakou špatnou optimalizaci softwaru. Vše však ukáže v tomto směru až čas. Ostatně, totéž v bledě modrém se pak dá říci i o celkovém výkonu strojů, o kterém si uděláme lepší obrázek až po jejich větších testech. Benchmarková čísla jsou totiž jedna věc a reálné používání věc druhá a mnohdy velmi odlišná. 

Související články

Dnes nejčtenější

.