Zavřít reklamu

S velkou měrou nadsázky by se dalo říci, že rivalita mezi Applem a Samsungem a potažmo jejich uživateli je stará jako lidstvo samo – zejména tedy na poli smartphonů. Tyto dvě společnosti si jdou totiž po krku prakticky od chvíle, kdy na svět vypustily své první smartphony, jejichž následnými generacemi se snaží každý rok trh s mobilními telefony ovládnut. Pomoci jim v tom má mimo jiné i neustálé zlepšování výkonu, díky kterému se například zkracují načítací časy aplikací a prostředí telefonů jednoduše zrychluje. Ještě donedávna měl v tomto směru navrch Samsung s jeho vlajkovým phabletem Galaxy Note 20 Ultra. Z trůnu jej však nyní velkolepě sesadil nedávno představený iPhone 12 Pro. 

Galaxy Note 20 Ultra z dílny Samsungu se pyšní velmi výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 865+, v iPhonu 12 Pro pak nalezneme 5nm čip Apple A14 Bionic. Co se pak týče RAM paměti, Galaxy Note 20 Ultra disponuje hned 12 GB RAM, což je vcelku solidní množství i na klasický osobní počítač. U iPhonu 12 Pro si musíme vystačit “jen” s 6 GB RAM, což je však stejně nejvíce v historii iPhonů. Z hlediska operačních systémů se pak nekoná překvapení naprosto žádné – Galaxy Note 20 Ultra vsází na Android, zatímco iPhone 12 Pro na iOS. Jak se tedy všechny tyto specifikace promítly do rychlostního testu? Posuďte sami. 

Jak jste mohli vidět na videu výše, v testu založeném na rychlosti otevírání aplikací iPhone 12 Pro i  přes poloviční RAM paměť dominuje. Vlajkovému phabletu z dílny Samsungu totiž nadělil úctyhodných 17 vteřin, což není s ohledem na srovnatelnou cenu obou telefonů v žádném případě málo. Je nicméně důležité brát v potaz to, že jen z rychlosti načítání aplikací nelze rychlost telefonu jako takového zcela dokonalo zhodnotit, jelikož se v tomto testu výrazně projevuje například jejich optimalizace pro daný systém, kdy na jednom může být lepší a načítání tedy i rychlejší a na druhém horší a načítání pomalejší. I tak ale výsledek nejednoho jablíčkáře jistojistě potěší. 

Související články

Dnes nejčtenější

.