Zavřít reklamu

Jste majiteli sluchátek AirPods Pro a potýkáte se u nich s praskáním či zvláštním chováním aktivního potlačení okolního hluku? Pak pro vás máme svým způsobem dobrou zprávu. V žádném případě totiž nemáte tento problém sami. Takto zasažených sluchátek je totiž zřejmě tak velké množství, že se Apple nyní rozhodl oficiálně problémy s nimi přiznat a spustit pro ně bezplatný servisní program, v rámci nějž vám je zcela zdarma vymění za nová.

Nový bezplatný servisní program byl spuštěn jak je již u Applu pravidlem v tichosti pouhým vyvěšením na web. Apple na něm informuje o tom, že malé procento sluchátek AirPods Pro, která byla vyrobena před říjnem 2020, mohou být zasažena výrobním problémem, který způsobuje právě praskání v nich či problematicky fungující aktivní potlačení okolního hluku projevující se například ztrátou basů či nedostatečným tlumením okolí. Uživatelé, kteří těmito problémy trpí, proto mohou vyhledat autorizovaného poskytovatele služeb Applu, který jejich sluchátka přijme na  diagnostiku a pokud se u nich problém potvrdí, vymění je uživateli za nová – samozřejmě zcela bezplatně

Nutno podotknout, že bezplatné výměny takto postižených AirPods Pro bylo možné provádět i nyní, takže se ve výsledku nejedná o žádnou obří novinku. Doposud se však na tyto výměny vztahovala záruka výrobce, díky které nebylo nutné podobný servisní program vůbec spouštět. Jelikož však ve středu uplynul přesně rok od představení sluchátek a včera pak i rok od spuštění jejich prodejů. To jinými slovy znamená, že tím skončila i jednoletá mezinárodní záruka Applu, která uživatelům zaručovala jejich bezproblémovou výměnu. S tím si však nyní naštěstí hlavu dělat nemusí. Bezplatný servis kvůli problémům bude totiž Apple poskytovat ještě další rok, za který by měl být schopný veškerá postižená sluchátka vyměnit za nová, která budou již vyrobená správně. 

Dnes nejčtenější

.