Zavřít reklamu

motoz icon

Uprostřed informací, že Apple odstraní 3,5mm konektor pro sluchátka v nadcházející generaci iPhone 7 a iPhone 7 Plus, představila Motorola, kterou aktuálně vlastní Lenovo dvojici mobilních telefonů – Moto Z a Moto Z Force. Jedná se o rychlé a také ultra-tenké mobilní telefony, které nemají 3,5mm jack pro sluchátka. Tloušťka levnější varianty Moto Z je 5,19mm, zatímco model, který má uvnitř těla lepší technologie, má stejnou tloušťku jako iPhone 6 tedy 6,9mm. Pro porovnání, iPhone 6s má tloušťku 7,1mm. Zároveň je také zajímavé, že oba dva mobilní telefony mají pouze jeden USB-C port, do kterého lze připojit redukci z USB-C na 3,5mm jack.

Moto Z a Moto Z Force nejsou první mobilní telefony, které nedostaly 3,5mm jack konektor. Již dříve, menší výrobci chytrých mobilních telefonů, mezi které patří například LeEco vydali mobilní telefony bez 3,5mm konektoru pro sluchátka, ale je pravdou, že Motorola, respektive Lenovo je první větší výrobce, který neintegroval do těla telefonu zmiňovaný konektor pro sluchátka. Určitě mi dáte za pravdu, že trend Bluetooth sluchátek je stále větší a mnoho výrobců vyrábí sluchátka, které podporují propojení s mobilním telefon přes technologii Bluetooth.

Apple údajně plánuje také odstranit konektor pro sluchátka i v iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Podle dostupných informací, by ale neměl podobně jako Motorola nahradit Lightning konektor konektorem typu USB-C. Podle několika analytiků budou mít možnost výrobci vyrábět sluchátka s Lightning konektorem. Pokud Apple vydá iPhone 7 bez 3,5mm konektoru, tak zatím není jasné, zda-li by do balení integroval bezdrátová nebo Lightning sluchátka.

motoz fb

Motorola odstranila 3,5mm jack hlavně kvůli tloušťce,  ale podle posledních informací by měla tloušťka iPhonu 7 být naprosto stejná, jako tloušťka iPhonu 6s. Zatím není jasné, jak by Apple využil místo, které by po odstranění v těle telefonu vzniklo.

Nový telefon je také poněkud inovativní, podporuje totiž takzvané přídavné moduly, které umožní zlepšit výbavu samotného telefonu. Moduly se jmenují Moto Mods a díky nim lze, na záda telefonu umístit například projektor nebo reproduktory značky JBL. Propojení mezi modulem a telefonem probíhá přes speciální port, který je umístěn na zádech telefonu. Port může připomínat Smart Connector, který nalezneme na zadní straně iPadu Pro.

Související články

Dnes nejčtenější

.