Zavřít reklamu

O víkendu jsme vás na našem magazínu informovali o prvním testu odolnosti, kterému byly vystaveny iPhonu 12 a 12 Pro. Jeho výsledek byl pro Apple vcelku povzbudivý – odolnost proti prasknutí se u “dvanáctky” oproti loňským iPhonům 11 výrazně zvýšila a zdálo se, že se zlepšení dočkala i odolnost proti poškrábání. Internet však začínají v posledních desítkách hodin zaplavovat stejně jako každý rok příspěvky zklamaných a naštvaných majitelů iPhonů 12, podle který lze tyto telefony neuvěřitelně jednoduše poškrábat. 

Příspěvky týkající se snadného poškrábání iPhonů 12 se objevují zatím primárně na Twitteru a diskuzní síti Reddit, kde uživatelé sdílí i první fotky s poškozenými displeji, u kterých svorně tvrdí, že s nimi zacházeli velmi šetrně, ale i tak se poškrábaly. De facto se tedy opakuje i situace z loňského roku, kdy se po vydání iPhonů 11 a 11 Pro strhla lavina pojednávající o témže problému, která však nakonec vyšuměla do ztracena a totéž se dá předpokládat i tentokrát. Celou záležitost lze nicméně bezesporu označit za poměrně nepříjemnou a to hlavně kvůli tomu, že mnozí uživatelé očekávali větší odolnost proti škrábancům díky nasazení nové ochrany displeje ve formě technologie Ceramic Shield. Ta byla sice Applem vytvořena primárně za účelem eliminace prasknutí skla při pádu, nicméně v jejím popisku doslova uvádí toto: “Kromě pevnosti je důležitá taky odolnost proti poškrábání. Proto jsme použili stejný dvojitý proces iontové výměny jako u zadního skla. Displej je tak chráněný před poškrábáním a povrchovým opotřebením při každodenním používání.Zde se však pravděpodobně jedná spíš o jakousi hru slov ve snaze navodit v uživateli pocit zvýšené odolnosti bez doložení toho, zda bude vlastně vyšší než tomu bylo dříve. 

Pokud se tedy i vy chystáte na koupi nového iPhonu 12 či 12 Pro a nechcete si jeho displej poškrábat, ani letos vám nezbude nic jiného než sáhnout po kvalitním tvrzeném sklu a tím jej klasicky překrýt. Telefon tím sice lehce ztratí na eleganci, zato však dostane ochranu, která mu zajistí 100% obrazovku i dlouhé roky či měsíce po jeho koupi. 

Související články

Dnes nejčtenější