Zavřít reklamu

Představení nového operačního systému iOS 14, společně s dalšími jablečnými systémy, jsme se dočkali již před několika měsíci – konkrétně v červnu na konferenci WWDC20. Ihned po skončení této konference byly zpřístupněný první vývojářské beta verze systémů, později pak také ty veřejné. To znamená, že vývojáři a testeři si mohou systémy užívat už opravdu dlouhou dobu. Široká veřejnost se poté dočkala svých verzí před několika týdny. Za celou tuto dobu jste si na našem magazínu mohli přečíst nespočet různých návodů, tipů a triků, které s novými verzemi souvisí. V tomto článku se společně podíváme na Memoji, kterým jsme se ještě pořádně nevěnovali. Ukážeme si 5 nových funkcí, potažmo vzhledů, které si můžete nastavit.

Nové účesy

Pokud se na vašem zařízení rozhodnete pro vytvoření vlastního Memoji, tak si prvně musíte samozřejmě nastavit pleť. Hned druhou sekcí jsou pak účesy, kde najdete několik desítek různých typů. K dispozici jsou vlasy pro ženy a muže a liší se od sebe prakticky vším – některé účesy jsou kudrnaté, jiné rovné, některé pak krátké a jiné zase dlouhé. Ať už tedy nosíte sebevíce neobvyklý účes, tak máte jistotu, že jej při tvoření v sekci najdete. O to větší je poté pravděpodobnost díky tomu, že Apple v iOS 14 přišel s hromadou nových účesů, které tedy přibyly.

Nové pokrývky hlavy

Každý z nás je originální, což znamená, že každý z nás má nějaké koníčky, různou profesi a popřípadě také víru. Dobrou zprávou je, že všechny tyto případy můžete nově ukázat vašich kontaktům pomocí Memoji. Ať už tedy jezdíte na kole, milujete svoji práci, anebo pokud chcete ukázat vaší víru, tak můžete využít pokrývek hlavy. Nově k tomu můžete využít hned šestnáct nových pokrývek hlavy, které přibyly s iOS 14. Nově si tak můžete na hlavu vašeho Memoji umístit helmu na kolo, policejní čepici, anebo třeba plaveckou čepici. Všechny tyto nové pokrývky hlavy najdete v poslední kategorii Pokrývka hlavy.

Nové samolepky Memoji

Uživatelé, kteří mají iPhone bez TrueDepth přední kamery, potažmo bez Face ID, si Memoji a Animoji bohužel naplno neužijí. Zatímco iPhony s Face ID a TrueDepth kamerou umí do Memoji či Animoji přenést vaše pocity v reálném čase, tak starší zařízení bez Face ID nabízí pouze tvorbu Memoji či Animoji, a poté využití samolepek, které pak mohou využít i uživatelé iPhonů s Face ID. Samolepky Memoji jsou tedy k dispozici pro všechny majitele jablečných telefonů. Dobrou zprávou je, že v rámci iOS 14 těchto samolepek přibylo hned několik. Konkrétně se jedná o samolepky obejmutí, kamene (tedy bro-fist či pěst na pěst) a červenání se.

Více možností stáří

Jedním z dalších aspektů, které si při vytváření Memoji můžete nastavit, je různá volba stáří. Každý z nás je opět různě starý, někdo má deset let, někdo zase padesát. Věk se samozřejmě podpisuje na našem celkovém vzhledu a především pak na obličeji, na které se pak začnou objevovat čím dál tím výraznější vrásky. Ať už máte let kolik chcete, tak si můžete být jisti, že při tvorbě Memoji svůj obličej vytvoříte naprosto věrohodně, a to i díky nastavení stáří. Možnost nastavení stáří už byla k dispozici dříve, každopádně momentálně přibylo vícero možností, které si můžete nastavit.

nové memoji v iOS 14
Zdroj: Memoji v iOS 14

Překrytí úst

Jak jistě každý z nás ví, tak momentálně ve světě neustále vládne pandemie koronaviru. Ve většina státech musíme ve vnitřních prostorách nosit roušky a dá se říct, že roušku s sebou musíme mít naprosto všude. V Česku je sice ode dneška lockdown, během kterého bychom neměli vycházet z domu (popřípadě jen v nutných situacích), každopádně do práce, na různá výdejní místa či do obchodů stále můžeme. Apple se rozhodl na tuto situaci zareagovat přidáním možnosti pro zakrytí úst vašeho Memoji. Ústa si nově můžete zakrýt dvěma typy roušek, díky čemuž pak můžete touto neobvyklou formou někomu sdělit, že nosit roušky je doopravdy důležité.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější