Zavřít reklamu

Pokud jste v uplynulých hodinách či dnech aktualizovali na iOS, Androidu či macOS aplikaci Facebook Messenger, možná vás překvapilo, že se vám u ní změnilo logo – z modré bublinky se konkrétně stala bublinka fialovo-modrá. Do téže barvy pak Facebook přebarvil i jednotlivá vlákna chatu, která mají díky tomu zřejmě vypadat moderněji. Proč tomu tak je?

Odpověď na tuto otázku je naprosto jednoduchá a svým způsobem i logická. Není tomu totiž tak dávno, co Facebook oficiálně oznámil propojení Facebooku Messengeru a Instagram Directu – tedy chatovacího rozhraní aplikace Instagram. A právě přebarvením ikony Messengeru do barev ikony Instagramu chce Facebook uživatelům tuto novinku vizuálně zdůraznit a celkově pak tímto krokem de facto vkročit do nové éry jeho chatovacích platforem. 

Nový Messenger
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Je poměrně zajímavé, že zatímco Facebook či Instagram si již za dobu své existence několika upgrady loga prošly, Messenger se nyní dočkal ikonového upgradu poprvé po devíti letech své existence na Androidu a iOS. Na tyto platformy totiž dorazil konkrétně v srpnu 2011 a to s klasickým logem ve formě světle modré bubliny. S ohledem na tuto skutečnost tak musí být každému jasné, za jak důležité Facebook propojení jeho Messengeru s Instagramem považuje. Nutno nicméně podotknout, že přebarvení ikony se zdá být v tuto chvíli nepřenastavitelné. Co se pak týče barvy chatu, ta je i nadále možná zvolit přímo v konkrétním chatovém vlákně. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější