Zavřít reklamu

Brousíte si zuby na HomePod mini či novou generaci Apple TV, jejíž představení je v dohledné době také v plánu, a jste zároveň uživateli HomeKitových vychytávek do domácnosti? Pak pro vás máme zajímavou zprávu, která by vás mohla slušně potěšit. Podle zdrojů leakera Jona Prossera se totiž zdá, že má Apple v plánu z výše zmíněné dvojice vytvořit jakousi UWB domácí centrálu, která bude de facto novou generací klasické domácí centrály pro HomeKit. Její funkce však rozšíří o funkce využívající lokalizační čipy U1.

Díky nasazení čipů U1 do budoucích Apple produktů by měly být nové generace Apple TV a HomePodů schopné daleko lépe sledovat polohu těchto zařízení (a tedy i jejich uživatelů, bude-li se jednat o Apple Watch či iPhony) v prostoru, díky čemuž budou schopny i daleko lépe reagovat na úkony související právě s polohou, jako například odemykání HomeKitových zámků, rozsvěcení HomeKitových světel, spouštění hudby a tak podobně. Tyto funkce jsou v současnosti prováděny skrze GPS lokalizaci, která však není ani zdaleka tak přesná jako právě sledování polohy přes čipy U1. 

Přestože je přetvoření nynějších smart domácností na ty založené mimo jiné na čipech U1 svým způsobem během na dlouhou trať, jelikož bude kromě centrál nutné těmito čipy osadit i co nejvíce produktů a ty následně dostat k co největšímu počtu uživatelů, myšlenka podobného využití čipu je více než zajímavá. Až čas však ukáže, zda bude pro běžný život skutečně přínosná, nebo se její využitelnost příliš nevzdálí od nynější verze HomeKitu. 

Související články

Dnes nejčtenější