Zavřít reklamu

S příchodem další generace iPhonu SE se obecně s ohledem na celou řadu nejrůznějších úniků počítalo v příštím roce. Analytik Ross Young však nyní ve své čerstvé zprávě pro investory tvrdí, že s příštím rokem počítat nemáme. Novou generaci dostupného iPhonu si má totiž Apple schovávat až na rok 2022 s tím, že jí má oproti té nynější velmi zajímavě vyšperkovat. 

Zdroje Younga pocházející údajně z dodavatelského řetězce tvrdí, že v roce 2022 představí Apple iPhone SE 3. generace s podporou 5G sítí a dokonce i duálním fotoaparátem. Počítat též máme s LCD displejem, který nabídne úhlopříčku 6,1”, z čehož lze usuzovat, že bude iPhone SE 3 recyklátem iPhonu 11 z roku 2019. Velmi zajímavé je však to, že se na rozdíl od něj dočká Touch ID namísto Face ID. Kde přesně bude senzor pro otisky prstů umístěn není v tuto chvíli bohužel zcela jasné, ale s ohledem na Touch ID v Power Buttonu u iPadu Air 4 by nebylo žádným překvapením, kdyby i zde Apple zvolil tuto možnost. 

Jelikož bude iPhone SE 3. generace velmi pravděpodobně opět “jen” recyklátem staršího produktu, dá se u něj stejně jako v případě SE 1. a 2. generace očekávat příjemná cena. Jak vysoká bude sice v tuto chvíli říci nelze, ale s ohledem na skutečnost, že se cena prvních dvou generací pohybovala mezi zhruba kolem 13 tisíc korun bychom se nebáli říci, že s podobnou částkou lze počítat i tentokrát. Vše však samozřejmě ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější