Zavřít reklamu

Světlo světa právě spatřil nový e-mailový klient, který je primárně zaměřen na službu Gmail a k dostání je na operačním systému macOS. Program nese název Mimestream a prozatím je ve fázi beta testování. Zajímavostí však je, že se o něj postaral bývalý inženýr Applu Neil Jhaveri, který v minulosti pracoval na zdokonalení nativní aplikace Mail.

Mimestream představuje vcelku parádní aplikaci, která je napsána v programovacím jazyce Swift a využívá AppKit a SwiftUI pro co možná nejčistší a nejpovedenější design. Jhaveri v tomto směru sdělil, že je program navržen tak, aby byl obecně rychlý, nezabíral spoustu místa na disku a svým uživatelům nabízel jakýsi komfort. Při vývoji navíc nebylo použito klasické rozhraní IMAP. Vývojář totiž raději zvolil API přímo od Googlu, což mu umožnilo klienta uzpůsobit na funkce spojené s Gmailovými účty jakožto kategorizovaní příchozí pošty, automatická synchronizace jmen a podpisů, podpora štítků, lepší vyhledávání a řada dalších. Mimestream by časem měl podporovat i práci s úložištěm Google Disk, a dokonce nám možná nabídne filtraci na straně serveru spolu s plnou podporou G Suite.

Aplikace jako taková nabízí hned několik různých výhod. Poradí si totiž s hned několika připojenými Gmail účty, nabízí sjednocenou složku pro příchozí poštu, poradí si s notifikacemi i tmavým režimem na systémové úrovni, rozumí si s různými gesty a řadou dalších. Podle Jhaveriho Mimestream využívá pouze přímé propojení s Googlem, díky čemuž nedochází k žádnému sběru a následnému prodeji uživatelských emailů. Jak jsme již zmínili výše, aplikace je prozatím k dispozici v rámci beta testování. Hned poté by ale měla být zpoplatněna a distribuována skrze Mac App Store. Jak na vás program působí? Uvažujete o jeho vyzkoušení, nebo radši zůstanete věrní svému dosavadnímu klientu?

Dnes nejčtenější

Další články