Zavřít reklamu

Není tou tak dlouho, co jsme vám na na našem webu ukázali uniklý manuál ke 4. generace iPadu Air, který odhalil jeho design i řadu dalších vylepšení. Právě design je nyní potvrzen dalším důvěryhodným zdrojem, kterému se podařilo získat výrobní schéma tohoto tabletu, jenž podobu s iPadem Pro 1. generace potvrzuje. 

Schéma, které jako první zveřejnil portál 91Mobiles, zachycuje iPad s 10,8” displejem. Ačkoliv zdroje přímo neuvádí, že se jedná o Air 4. generace, vzhledem k podobnosti s tabletem z nedávno uniklého manuálu se zdá toto vysvětlení jako suverénně nejreálnější. Nový iPad Air má navíc v nabídce nahradit 11” iPady Pro, k čemuž by se svými 10,8” rozhodně neměl daleko – ba naopak. Co se týče vychytávek, které schéma odhaluje, povšimnout si lze například USB-C portu na spodní straně tabletu, Smart Connectoru na jeho zádech či velmi úzkých rámečků kolem displeje, ve kterých budou skryty všechny potřebné senzory. Zda se bude o zabezpečení starat Touch ID v Power Buttonu či Face ID však z tohoto nákresu vyčíst tak úplně nelze. 

Kdy přesně nový iPad dorazí není v tuto chvíli zcela jasné. Ještě nedávno se sice spekulovalo až nad příchodem v příštím roce, ale s ohledem na tvorbu manuálů či další úniky se zdá, že bychom na něj přeci jen nemuseli čekat až tak dlouho. Jako reálný se totiž začíná čím dál více jevit i letošní podzim a představení buď skrze tiskovou zprávu nebo po boku nových iPhonů 12 na Keynote. Vše však ukáže až čas.

Dnes nejčtenější

Další články