Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů neví o tom, že pro skenování QR kódů na iPhone není potřeba žádná aplikace třetí strany, tedy nějaký QR skener. Pravdou sice je, že tyto aplikace toho mohou umět o něco více, například ukládat historii naskenovaných QR kódů apod., pokud však patříte mezi nenáročné uživatele a potřebujete jen sem tam provést sken nějakého QR kódu, tak vám k tomu poslouží nativní aplikace Fotoaparát. V tomt případě stačí Fotoaparát namířit na QR kód a vyčkat, dokud se v horní části neobjeví notifikace. Po klepnutí na tuto notifikaci už lze jednoduše přejít na webovou stránku či vykonat akci QR kódu. V některých případech se však nemusí notifikace vůbec zobrazit. Řešení je naštěstí jednoduché a my si ho v tomto článku ukážeme.

Co dělat, když na iPhone nemůžete skenovat QR kódy

V případě, že váš iPhone či iPad nerozezná po nasměrování v aplikaci Fotoaparát QR kód, tak s největší pravděpodobností nemáte aktivní funkci, která to povoluje. Pro aktivaci stačí postupovat následovně:

  • Prvně se v rámci iOS či iPadOS přesuňte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže.
  • Níže byste měli narazit v rámci sekce s nativním aplikacemi na kolonku Fotoaparát, kterou rozklikněte.
  • Zde už jen stačí, abyste v horní části obrazovky pomocí přepínače aktivovali funkci Skenovat QR kódy.

Jakmile tuto funkci aktivujete, tak už vám nezbývá nic jiného, než se přesunout do nativní aplikace Fotoaparát a vyzkoušet, zdali skenování QR kódů začalo fungovat. V případě, že se nějaký QR kód nepodaří rozpoznat ani po výše uvedeném postupu, tak je s největší pravděpodobností vadný. Vyzkoušet můžete ještě druhé zařízení, kterým QR kód naskenujte, abyste měli jistotu. V případě, že sekundární zařízení QR kód naskenuje, tak proveďte vypnutí a zapnutí aplikace Fotoaparát, popřípadě vaše zařízení kompletně restartujte.

Dnes nejčtenější

.