Zavřít reklamu

V dnešní době snad není třeba zmiňovat, že si jablečná společnost na výdrž iPhonu potrpí a snaží se zajistit co nejlepší a nejefektivnější ochranu, kterou se také náležitě chlubí. Přesto však reálné výsledky často dopadají poněkud jinak, než je v reklamách inzerováno a nejeden uživatel může být z konečného výsledku rozčarovaný. To ostatně ukazuje i nejnovější crash test z dílny YouTube kanálu PhoneBuff, který se kratochvílí v podobě ničení smartphonů zabývá již notnou dobu. Proti sobě postavil dva zástupce těžké váhy, konkrétně iPhone 11 Pro Max a prémiový, nově oznámený model od jihokorejského Samsungu pod názvem Galaxy Note 20 Ultra. A jak se dalo čekat, jihokorejský smartphone brutální jatka v podobě pádů, úderů a hodů přežil o poznání lépe.

A není se čemu divit, nejnovější Galaxy Note 20 Ultra totiž disponuje extra tvrzeným sklem Gorilla Glass Victus, které Samsung slavnostně představil na konferenci Unpacked, kde zároveň přislíbl, že novou formu ochrany budou mít i nově oznámené modely. A nutno podotknout, že Samsung nelhal a naopak své možnosti ještě výrazně podceňoval. Smartphone totiž přežil nepěkný pád z metru a půl na tvrdou zem, aniž by bylo vůbec počkat, že jste právě upustili telefon za několik desítek tisíc. V případě iPhonu 11 pak výsledek nebyl zdaleka tak obdivuhodný a jablečný smartphone po pádu spíše připomínal nakřáplé vajíčko. Ačkoliv Apple totiž sklo Gorilla Glass aktivně využívá, jedná se o komerčně dostupný standard, zatímco Samsung vyvíjí speciální verzi, která průměrně vydrží až 20 pádů z jednoho metru, což také YouTuber PhoneBuff náležitě otestoval. Galaxy Note 20 Ultra tak přežil nejen pády přímo na displej, ale také na rohy a hranu těla. Tak či onak, videem se můžete pokochat sami, jen upozorňujeme, že na iPhone 11 není k závěru příliš pěkný pohled.

Diskuze k článku

    Ocakaval som, ze vzdy pouziju novy kus v testoch, pretoze, ked uz je telefen poskodeny, tazko porovnavat dalsi a dalsi pad.
    Kazdopadne, Samsung to Applu natrel ako sa patri… aj ked trochu neobjektivne z dovodu nizsie

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.