Zavřít reklamu

Jablečná společnost si na svůj uzavřený ekosystém potrpí a je všeobecně známý fakt, že přes síto proklouzne jen hrstka aplikací, které jsou individuálně schválené. Problém tohoto jinak obdivuhodného přístupu se však objevil až nyní, kdy jsou herní streamovací služby na vzestupu a ostatní výrobci se předhání v tom, kdo hráčům zajistí lepší nabídku. Podobné služby totiž již v principu porušují zásady App Storu, jelikož nabízí přístup ke cloudovým hrám, které by jinak musely být schváleny. Potíže tak má i oficiálně herní aplikace od Facebooku, která na iOS sice vyšla, ale bez jakýchkoliv dostupných her.

Apple zkrátka podle Facebooku aplikaci zamítal do té doby, dokud vývojáři všechny hry neodstranili. Ačkoliv se tak uživatelé na Androidu mohou těšit nejen nejrůznějším povedeným titulům, ale i sledování streamů, v případě iOS mají fanoušci smůlu. Jablečná společnost se tak opět začala ohánět tím, že se snaží udělat z App Storu bezpečnou platformu, kde se uživatelé nemusí bát potenciálního nebezpečí, což ji vedlo k zablokování jakýchkoliv her v případě Facebook Gaming. Podobné rozhodnutí sice nemá s konkurenčním prostředím pravděpodobně nic společného, ale i tak Applu začíná na paty opět šlapat Evropská Unie, podle níž by mělo být možné se odvolat.

„Bohužel jsme museli odstranit všechny hry, abychom byli schopni naši aplikaci na App Store vůbec dostat. Uživatelé na iOS tak budou mít o poznání horší zážitek než ti na Androidu, což ovšem neznamená, že se nesnažíme zajistit co nejlepší prostředí pro všech 380 milionů hráčů, kteří si na Facebook Gaming naše tituly aktivně užívají,“ vyjádřila se ředitelka operací Sheryl Sandberg. Nejedná se ostatně o nic nového, na iOS nefungují ani instantní hříčky, které můžeme nalézt například v chatu a na Messengeru. Nezbývá tak než doufat, že Apple svá stanoviska přehodnotí a nabídne nějakou adekvátní alternativu, popřípadě tuto možnost opět povolí, či udělí výjimku.

Související články

Dnes nejčtenější

.