Zavřít reklamu

Nejen iMacy rozvířily v posledních dnech jinak stojatou vodu nabídky Applu. Kromě nich do ní totiž přibyl i nový 30W USB-C nabíjecí adaptér určený převážně pro napájení 13” MacBooků Air s Retina displejem. Zajímavé však je, že se tak stalo v naprosté tichosti. 

Nový nabíjecí adaptér byste od předešlé verze stejného produktu na první a vlastně ani druhý pohled nepoznali. Jediné, v čem se totiž designově liší, je jejich označení. Zatímco starý model, který je novým v nabídce nahrazen, nesl označení MR2A2LL/A, nový je označován jako MY1W2AM/A. Naprosto shodné jsou i veškeré parametry a i všechny ostatní věci těchto adaptérů, z čehož lze usoudit, že se jedná jen o naprosto minoritní upgrade, ke kterému se Apple odhodlal například díky získání nových vnitřních komponentů, které jsou pro montáž vhodnější ať už z hlediska odolnosti či ceny. 

Jak již bylo zmíněno výše, adaptér je určen primárně k napájení 13” MacBooku Air s Retina displejem, jelikož jej je schopný využít naplno. Využití nicméně najde i při nabíjení iPhonů či iPadů, byť je zde nutné počítat s tím, že místo 30W si budou zařízení brát jen tolik, kolik jsou schopné – tedy u novějších produktů maximálně 18W. Výkonnějším MacBookům pak nebude energie, kterou je schopen adaptér odebírat, dostačovat. 

Dnes nejčtenější

Další články