Zavřít reklamu

Jestli si na něco uživatelé aplikace WhatsApp dlouhodobě stěžují, je to její omezenost v rámci uživatelských účtů. Ty jsou totiž provázané s daným zařízením skrze telefonní číslo, kvůli čemuž je nelze plnohodnotně používat stejně jako například ty od Messengeru všude, nýbrž jen na jednom zařízení. Pravdou sice je, že i WhatsApp si užijete v prohlížeči či v počítačové aplikaci, avšak vždy jen v situaci, kdy je váš telefon na blízku a dokáže tak s počítačem komunikovat. To se však dle všeho v dohledné době změní.

WhatsApp totiž začal nedávno testovat možnost přidání více ověřených zařízení pro jeden účet. Podle vývojářů z webu WABetaInfo, kteří s informací přispěchali jako první, bude možné pod jeden účet ve WhatsApp přiřadit až čtyři ověřená zařízení, na kterých bude moci aplikace takříkajíc plnohodnotně fungovat. Jinými slovy, pokud mezi důvěryhodná zařízení zařadíte svůj počítač, nebude už něj už při používání WhatsApp vyžadováno, aby byl v jeho blízkosti telefon. 

Zdroj: WABetaInfo

Vzhledem k povaze novinky zřejmě není třeba zdůrazňovat, že se jejím nasazením otevře snadná cesta využívání WhatsAppu nejen u počítačů, ale třeba i u iPadů, na kterých právě kvůli omezenosti služby oficiální aplikace stále chybí. Nutno však podotknout, že k tomu měl WhatsAppl v minulosti dobrý důvod – konkrétně maximalizaci uživatelské bezpečnosti. Nyní se mu však zřejmě podařil najít recept na její zachování a zároveň vylepšení uživatelského komfortu. Kdy přesně novinku nasadí je nicméně v tuto chvíli ve hvězdách, jelikož je beta testování dle všeho v plenkách. 

Dnes nejčtenější

Další články