Zavřít reklamu

Přestože nás od představení iPhonů 12 dělí ještě dlouhé měsíce, již nyní o nich díky obrovskému množství úniků víme téměř vše. Dnes v noci se například objevily první výkonnostní testy čipsetu Apple A14, který v nich bude tepat, díky čemuž si můžeme udělat skvělý obrázek o jejich výkonu. Ten bude dle očekávání více než dobrý. 

Na sociální síti Weibo se objevily snímky z databáze Geekbench zachycující doposud nepředstavený iPhone s procesorem, kterým též zatím žádný iPhone nedisponuje. Jednat by se tedy dle všeho mělo právě o čipset Apple A14, který si Apple chystá právě pro iPhony 12. Ten bude podle Geekbench 5 taktován na 3090 MHz a nabídne šest jader. Co se pak týče jeho výkonu, v testu jednoho jádra dosáhl skóre 1658 bodů a v testu více jader pak 4612 bodů, což je opravdu skvělý výsledek. iPhony 11 Pro se totiž dostávají “jen” na zhruba 1330 bodů v testu na jedno jádro a 3435 bodů v testu více jader. Výkonnostní skok tedy bude dle všeho poměrně velký. 

Výkonnostní test iPhonu 12
Zdroj: Weibo

Je potřeba pamatovat i na to, že test probíhá na testovací jednotce běžící na betě iOS 14, což výkon procesoru pravděpodobně ještě o pár procent sráží. Výsledný výkon na ostrém iOS 14 bude proto velmi pravděpodobně ještě vyšší než vidíme nyní. Apple si tak i letos velmi pravděpodobně zajistí pozici pro krále mobilních čipsetů, jelikož s podobně výkonným procesorem zřejmě nedorazí na trh už nikdo.

Související články

Dnes nejčtenější