Zavřít reklamu

Zatímco v minulosti byl Apple schopný držet prakticky všechny detaily svých chystaných produktů striktně pod pokličkou, v posledních letech se mu to nedaří skoro vůbec. Vzpomeňme třeba na blamáž z roku 2017, kdy jsme se s několikatýdenním předstihem dozvěděli z uniklé finální bety iOS 11 prakticky vše o iPhonu X, na únik screenshotů z iOS 13 v loňském roce či únik kódu iOS 14 v roce letošním. Nyní se dokonce v databázi Geekbench objevily záznamy o výkonnostních testech procesorů, které patří s největší pravděpodobností chystaným iPhonům 12.

Výkonnostní test iPhonu 12

Pokud skóre z databáze skutečně odráží výkon iPhonů 12, což je vzhledem k údajům o zařízení velmi pravděpodobné, čeká nás opravdu zajímavý výkonnostní nárůst. Testovaný telefon totiž dosáhl v testu na 1658 bodů u jednoho jádra a na 4612 bodů u více jader, což je o poznání více než kolik zvládá například i iPad Pro s čipsetem A12X. Ten dosahuje v testu jednoho jádra skore 1110 a v testu více jader 4568 bodů. Kdyby vás pak zajímaly loňské iPhony, konkrétně u modelu 11 Pro se v Geekbenchi dostáváme na skóre 1330 u testu na jedno jádro a na 3435 bodů u testu na více jader. Výkonnostní nárůst je tedy opravdu velký, za což budeme moci velmi pravděpodobně děkovat změně výrobní technologie procesorů. Z nynějších 7nm čipsetů se totiž nově stanou 5nm čipsety, které umožní dostat na stejnou plochu více tranzistorů. Poměrně zajímavé rovněž je, že čipset A14, který v iPhonech 12 poběží, nabídne dle všeho frekvenci vyšší než 3,0 GHz. 

Jelikož se jedná zřejmě o jeden z prvních výkonnostních testů iPhonu 12, je jeho výsledek značně ovlivněn neodladěností jak zařízení, tak jeho softwaru. Dá se tedy předpokládat, že s blížícím se představením novinky její výkon ještě poroste. Skok sice již zřejmě nebude nikterak velký, o pár stovek bodů by nicméně povyrůst mohl. Zda tomu tak skutečně bude či nikoliv nicméně ukáží až úniky v následujících měsících, kterých bude zaručeně opět mnoho. 

Související články

Dnes nejčtenější

.