Zavřít reklamu

Nedávno představený iOS 14 vytvořil Apple s důrazem na jednoduché, intuitivní ovládání. Ostatně, všimnout si toho lze prakticky u všech výraznějších novinek jako widgetů či knihovny aplikací, které jsou zcela evidentně vytvořeny za účelem “zesnadnění” ovladatelnosti iPhonu. I další nové prvky systému jsou však psány tímto písmem. Jedním z nich je i nová možnost pro správu ploch.

Pamatujete si ještě na první uniklé screenshoty z iOS 14, které měly zachycovat nový multitasking velmi podobný tomu na iPadech? Pokud ano, zřejmě vás podoba nové správy ploch nepřekvapí. Po její aktivace, která se provádí víceméně stejně jako mazání či přesun aplikací, se totiž na displeji telefonu objeví v mřížce všechny plochy, které využíváte, a vy si v nich můžete jednoduše a především rychle udělat pořádek. Rozhraní zatím nabízí jen možnost skrytí vámi určené plochy, avšak dá se očekávat, že v dalších betách Apple umožní s pořadím ploch přes rozhraní i různě míchat či je spravovat i pokročileji než je tomu nyní. Každopádně už teď lze říci, že se jedná o poměrně užitečnou vychytávku, která usnadní život všem uživatelům s větším množstvím ploch s aplikacemi, které by si zasloužily promazat či na krátko skrýt. Doposud bylo totiž všechno tohle nutné provádět ručně.

iOS 14 se zatím v rané fázi beta testování s tím, že od jeho veřejného vydání nás dělí ještě více než dva měsíce. Velmi pravděpodobně k němu totiž dojde nejdříve ve druhé polovině září, kdy by mohly na pulty obchodů dorazit i iPhony 12. Pokud však bude jejich odhalení a tedy i prodeje přesunuty, je možné, že i na iOS 14 si Apple vezme víc času a veřejnosti jej “nadělí” až v říjnu.

Související články

Dnes nejčtenější