Zavřít reklamu

Fakt, že Apple před malou chvílí vydal nové operační systémy, asi neunikl žádnému jablečnému příznivci. Otázkou však vždy po vydání nových systémů zůstává, jakým způsobem lze tyto systémy nainstalovat. I v případě iOS a iPadOS 14 je nutné, abyste si nainstalovali speciální konfigurační profil, díky kterého budete schopni beta verzi nainstalovat. Dobrou zprávou je, že letos jsou k dispozici ihned veřejné beta verze a nikoliv pouze ty vývojářské – očekává se tedy, že tyto verze budou o mnoho stabilnější, než v minulých verzích. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem lze iOS či iPadOS 14 nainstalovat.

Nainstalujte si iOS a iPadOS 14 již nyní

V případě, že si chcete na váš iPhone či iPad nainstalovat iOS 14, respektive iPadOS 14, tak postupujte následovně:

  • Prvně přejděte na tyto stránky, kde si v sekci iOS a iPadOS 14 pomocí tlačítka Download stáhněte konfigurační profil.
  • Po kliknutí na tlačítko se zobrazí notifikace, kde klepněte na Povolit, a poté na Zavřít. Tímto se konfigurační profil stáhl.
  • Nyní přejděte do Nastavení -> Obecné -> Profily, kde rozklikněte stažený profil.
  • Po rozkliknutí klepněte vpravo nahoře na Instalovat. Poté zadejte váš kódový zámekpotvrďte smluvní podmínky.
  • Poté je nutné, abyste váš iPhone restartovali (zobrazí se okno, ve kterém lze ihned zařízení restartovat).
  • Po restartu přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde iOS či iPadOS 14 stáhněte, a poté proveďte instalaci.

Za pár chvilek se na našem magazínu objeví také informace ohledně toho, jakým způsobem můžete nainstalovat další operační systémy, které Apple v rámci WWDC 2020 představil. Podíváme se tedy na instalaci macOS 11 Big Sur, a také na instalaci watchOS 7.

Dnes nejčtenější

.