Zavřít reklamu

Od samého začátku pandemie bylo jasné, že tento stav bude mít za následek ekonomickou krizi. Toho si jsou samozřejmě vědomi i v Applu, a proto se rozhodli patřičně reagovat. Jelikož značné množství lidí nebude mít peníze na „zbytečnosti“, očekává společnost v tomto roce výrazné snížení poptávky po nových iPhonech. Proto se údajně Apple rozhodl o snížení dodávek komponent, a to na polovinu.

Ruku v ruce s těmito spkeulacemi se snižují i odhady prodejů nových iPhonů. Původně se hovořilo o 30 až 40 milionech kusů, nyní ale analytici počítají s 15 až 20 miliony prodaných iPhonů. Že situace nehraje Applu do karet můžeme ze všech možných stran slyšet už několik týdnů. Několikrát jsme mohli číst spekulace ohledně odložení zářijové keynote na některý z pozdějších měsíců. O slabém zisku Applu ve 4. čtvrtletí tohoto roku nedávno spekuloval i Broadcom, který rovněž přiživil spekulace ohledně odkladu představení nových iPhonů.

Tak či onak, brzy bychom měli být moudřejší. Ve velkém se hovoří, že Apple letos představí celkem čtyři iPhony. Dva iPhony 12 a dva iPhony 12 Pro. Smartphony se budou přirozeně lišit úhlopříčkou a některými funkcemi. Na jednom se ovšem shodují všichni, veškeré letošní iPhony budou disponovat 5G technologií. Máte v plánu si v tomto roce kupovat nový iPhone, nebo koupi odložíte až na další rok?

Dnes nejčtenější

.