Zavřít reklamu

Jihokorejský Samsung by v budoucnu rád Applu dodával kromě displejů i další klíčový komponent pro jeho iPhony a potažmo i jiné produkty. Podle zdrojů agentury Bloomberg má v úmyslu investovat spousty peněz do výroby procesorů, díky čemuž bude schopen lépe konkurovat společnostem jako Intel, Qualcomm nebo TSMC. A jelikož chce, aby bylo jeho portfolio produktů co možná nejširší, rád by do něj zařadil i procesory pro Apple produkty.

Samsung již kdysi byl exkluzivním výrobcem procesorů Apple řady A, nicméně časem přebrala veškeré zakázky na výrobu společnost TSMC, která vyrobí i nové procesory A13, které budou tepat v letošních iPhonech. Jihokorejský gigant však chce údajně v příštích deseti letech investovat do svých továren na výrobu procesorů celkem 115 miliard dolarů, čímž se má opět vyšvihnout mezi špičku výrobců čipsetů. Díky tomu by se tak mohl stát pro mnohé společnosti včetně Applu opět velmi atraktivním dodavatelem, o což se ostatně pokouší již od minulého roku, kdy snížil ceny za své služby o 20 % a nepřímo se tak nabízel jablečné společnosti.

Nový procesor A13 má být, podobně jako loňský A12, vyroben 7 nanometrovým procesem, což zvládá u svých procesorů i Samsung. I to by mohlo být důvodem, aby Samsung opět procesory pro Apple vyráběl. Samsung rovněž řekl, že chce, aby v MacBoocích byly jeho procesory a převzít tak místo Intelu, který v současné době procesory pro tyto stroje dodává. Časem tedy uvidíme, jak se tento plán Samsungu podaří.

Související články

Dnes nejčtenější