Zavřít reklamu

Apple má spoustu kostlivců ve skříni a klávesnice jsou jedním z nich. Konkrétně s pojďme pobavit o nenáviděné Butterfly klávesnici, která si svůj debut užila v roce 2015 u 12″ MacBooku a od té doby se stala postrachem nejen všech jablíčkářů, ale nakonec i celé společnosti. Ač disponovala poměrně elegantním, příjemným designem a ergonomií, její spolehlivost nebyla nejlepší – ba právě naopak. Apple se jí proto rozhodl na sklonku loňského roku nahradit Magic Keyboard, kterou nyní disponují všechny jeho nové MacBooky. Jak to ale tak vypadá, Apple nad Butterfly modelovou řadou ještě nezlomil hůl a chystá se k zařízení opět jednou vrátit.

Butterfly klávesnice zklamala na plné čáře, a to zejména kvůli technickým vlastnostem. Jakmile se totiž pod některou z kláves dostalo byť jen zrnko nečistot či jakýkoliv jiný objekt, kterým tam zkrátka nepatří, klávesnice přestala fungovat a odmítla spolupracovat. Výměny částí MacBooku tak byly na denním pořádku a Apple Story se plnily lidmi, kteří si stěžovali na nefunkčnost jejich zařízení. Loni pak jablečné společnosti definitivně došla trpělivost a rozhodla se přejít na novou klávesnici Magic Keyboard, která z velké části napravila chyby svého předchůdce a přišla s vlastními inovativními novinkami. Ačkoliv se ta prokázala jako vhodná a efektivní alternativa, Apple podle všeho hůl nad Butterfly mechanismem ještě zdaleka nezlomil. Alespoň to tvrdí jeden z velmi přesných leakerů, podle nějž se společnost hodlá k této nenáviděné části minulosti vrátit a oživit ji pomocí nových řešení. Všem je ale prakticky jasné, že u zákazníků tímto krokem příliš nezaboduje a nadšení nebudou pravděpodobně ani akcionáři.

Nezbývá tedy než čekat a doufat, že se jedná z velké části o poplašné zprávy a Apple zůstane u nového druhu klávesnice, která je na rozdíl od předchůdce spolehlivá a především příjemnější na každodenní používání. Aby toho však Apple docílil, zřejmě mu nezbude nic jiného, než Butterfly klávesnici přepracovat od úplného základu a vymyslet jí tak, aby i přes svůj nízký zdvih a slušnou ergonomii netrpěla problémy s funkčností. Řešením by mohly být například přepracované senzory, které by stlačení jednotlivých kláves snímaly, či mechanismus, který by na senzory nepropustil jediné smítko. Zda je podobná věc splnitelná či nikoliv nicméně ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější