Zavřít reklamu

Zima už je definitivně fuč a lidé se konečně mohou z posiloven… v současné situaci tedy z domácích podmínek, konečně přesunout do venkovního prostředí a začít zde běhat. Většina lidí si chce o svém běhání vést různé statistiky a popřípadě se s nimi dělit s ostatními uživateli. K tomu samozřejmě potřebujete nějakou aplikaci, která dokáže data přesně zaznamenat, zprostředkovat a popřípadě také sdílet. V tomto článku se společně podíváme na 5 nejlepších aplikací, které můžete pro běhání využít.

Nike Training Club

Aplikace Nike Training Club patří mezi jednu z nejoblíbenějších aplikací, které jsou pro zaznamenávání běhu k dispozici. Nike Training Club nabízí koučování pro dosažení ještě lepších výsledků, společně s přesným zaznamenáváním běhu pomocí GPS. K běhu samozřejmě patří také motivační hudba, kterou si skrze Nike Training Club můžete pustit také. Nechybí zde ani různé týdenní či měsíční výzvy, které vás budou neustále hnát kupředu ke zlepšování se. Motivovat se můžete navzájem také s kamarády. Navíc k tomu, v případě, že vlastníte chytré boty od Nike, tak si je můžete do aplikace přidat. Nike Training Club je jednoduše sázka na jistotu, a to ať už jste pokročilý běžec či „klusač“ amatér.

Runkeeper

Další oblíbenou aplikací pro zaznamenávání běhu je Runkeeper. Tato aplikace dokáže přesně pomocí GPS sledovat každý váš běh. Aplikaci stačí jednoduše spustit, klepnout na tlačítko Start a Runkeeper už se o všechno ostatní postará za vás. Při běhu vás navíc postupně informuje o cílech, které jste dosáhli. Nechybí samozřejmě kompletní přehled o všech vašich bězích, včetně různých statistik, průměrných dat, atp. S aplikací Runkeeper se můžete také neustále zlepšovat, a to za pomoci speciálního plánu, který je vám na míru ušitý. Na běh se můžete vydat také s kamarády, respektive se s nimi můžete navzájem motivovat. S Runkeeperem tedy rozhodně nevkročíte vedle.

adidas Running app Runtastic

Patříte mezi odpůrce značky Nike? Pokud ano, je tady pro vás aplikace od adidasu. Předchozí věta byla samozřejmě vtip, aplikaci adidas Running app Runtastic mohou samozřejmě bez problému využít i lidé, kteří mají oblečení od konkurenčního značky Nike. Pravdou však je, že aplikace Nike Training Club a adidas Running app Runtastic jsou si velice podobné. K dispozici je tedy v tomto případě speciální plán, díky kterému se můžete neustále zlepšovat, motivovat vás budou kromě vašich kamarádů také různé výzvy, achievementy a cíle, které si můžete sami nastavit. Všechny vaše úspěchy poté můžete sdílet s vašimi přáteli přímo z aplikace. I v případě aplikace od adidasu můžete využít chytrého sledování běhu pomocí chytrých bot.

Sports Tracker

Aplikace Sports Tracker je bezplatnou a spolehlivou aplikací, která dokáže pomocí GPS sledovat běh, chůzi, turistiku a další podobné typy cvičení. Kromě běhání pomáhá Sports Tracker také ve sledování cyklistiky a fitness. Nutno tedy podotknout, že Sports Tracker není vyloženě aplikací určenou jen ke sledování běhu. K dispozici je zde více než 90 typů různých cvičení, běh si poté můžete jednoduše naplánovat na mapě. Pokud si nic plánovat nechcete, tak můžete využít již hotových běžeckých tras. Nechybí samozřejmě možnost pro analýzu, sledování a sdílení vašich úspěchů s vašimi přáteli. S přáteli se ve Sports Tracker můžete také navzájem motivovat a porovnávat své výsledky.

Strava

Aplikace Strava je určená pro sledování běhu či jízdy na kole, a to jak jinak než pomocí GPS ve vašem telefonu. Ať už se chystáte trénovat na maraton, anebo se jen tak občas proběhnete či projedete, tak je Strava přímo pro vás. Tato aplikace dokáže z vašeho iPhonu udělat perfektní tracker aktivity, ve kterém si můžete zobrazit všechny informace o vašem běhu či jízdě na kole. Nechybí kompletní statistiky, které můžete samozřejmě porovnávat a sdílet s kamarády. Posouvat dál vás mohou vaše vlastní cíle a výzvy, které se v aplikaci zobrazují. Pokud si chcete udržet kondici anebo ji dokonce zlepšit, pomoci by vám v tom mohla právě aplikace Strava.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější