Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi webmastery, tak vás v případě macOS mohl zarazit fakt, že se v Safari nenachází žádný inspektor webu či cokoliv, co by vám mohlo zobrazit jeho zdrojový kód, styly CSS, či třeba konzoli. Opak je však pravdou, jelikož v Safari tyto nástroje rozhodně nechybí. Z vlastní zkušenosti mohu dokonce říci, že se mi s těmito nástroji v rámci macOS pracuje lépe, než s těmi, které jsou například k dispozici v Google Chrome, aj. Pojďme se tedy společně podívat, jakým způsobem lze nástroje pro inspekci webů otevřít.

Jak na Macu v Safari otevřít nástroje pro inspekci webů

Abyste mohli v Safari na Macu nástroje pro inspekci webů otevřít, tak je prvně nutné aktivovat tzv. režim vývojáře. Toho docílíte tak, že se přesunete do aktivního okna aplikace Safari, a poté v levé části horní lišty klepnete na tučnou záložku Safari. Po kliknutí na tuto záložku se zobrazí menu, ve kterém klepněte na možnost Předvolby… Tímto se otevře nové okno, ve kterém se v horním menu přesuňte do sekce Pokročilé. Zde už poté jen stačí, abyste úplně dole zaškrtnuli možnost Zobrazit v řádku nabídek nabídku Vývojář. Takto jste možnosti pro zobrazení nástrojů pro inspekci webu aktivovali.

Nyní, pokud chcete určitý nástroj vyvolat, tak stačí, abyste se v Safari přesunuli na webovou stránku, kde tak chcete učinit. Poté v horní liště klepněte na možnost Vývojář a z menu, které se zobrazí, si vyberte jednu z možností pro inspekci webu – k dispozici jsou následující nástroje:

  • Připojit Inspektor webu (Option + Command + I)
  • Zobrazit konzolu JavaScriptu (Option + Command + C)
  • Zobrazit zdrojový kód stránky (Option + Command + U)
  • Zobrazit prostředky stránky (Option + Command + A)

Pokud jeden z těchto nástrojů otevřete, tak se vám ve spodní části obrazovky zobrazí okno s takovým nástrojem, který jste si vybrali. Pomocí záložek se samozřejmě můžete mezi nástroji dále přepínat, tudíž prakticky stačí využít zobrazení jakéhokoliv nástroje a poté využívat přepínání pomocí záložek. Inspektor webu můžete zavřít křížkem v pravé části obrazovky.

Související články

Dnes nejčtenější

.