Zavřít reklamu

Před dvěma roky jablečná společnost potěšila všechny uživatele Safari integrováním inteligentního nástroje proti sledování uživatelů. Podle posledních zpráv to vypadá, že tento nástroj od Applu funguje naprosto skvěle. Mnoho velkých marketingových společností, které se starají o cílení reklam, potvrzují, že je téměř nemožné na uživatele Safari reklamu cílit. Tyto zprávy pochází ze serveru The Information, který se ponořil do toho, jakým způsobem Apple své uživatele chrání proti sledování, a jakým způsobem se změnily podmínky pro tvoření cílených reklam.

Největší představitelé z oboru online publikování říkají, že byl Apple společně s integrací inteligentního nástroje proti sledování uživatelů ohromně úspěšný. Applu se tímto podařilo zabránit sledování uživatelů, aby webové stránky zobrazující reklamu nevěděly, co uživatelé na jiných webech dělají. Výsledkem toho je například fakt, že zájem o cílení reklam na prohlížeč Safari se snížil až o 60 %, kdežto v případě Google Chrome vzrostl. Snížení zájmu o cílení reklam na Safari má na svědomí právě nástroj proti sledování uživatelů napříč webem. Velký vliv má nástroj především ve Spojených státech, kde lidé používají k prohlížení webu Safari ve více než 50 % případů. Uživatelé si sice mohou v nastavení inteligentní nástroj proti sledování uživatelů vypnout, avšak většina tak samozřejmě nečiní.

Prohlédněte si koncept iPhonu 12:

„Pouze 9 % uživatelů Safari v iOS povoluje webovým stránkám jejich sledování. Co se týče webové verze Safari, tak zde je to okolo 13 %. Pokud vezmeme pro porovnání Google Chrome, tak v tomto případě mohou webové stránky sledovat uživatele a jejich chování na webu až v 79 %,“ uvádí společnost Nativo, která prodává software pro online prodej reklam. Pokud máte inteligentní nástroj proti sledování uživatelů aktivní i vy, tak to pro vás znamená, že se vám na webu budou zobrazovat především méně personalizované reklamy. Díky tomuto nástroji však mohou profitovat jiné služby, které k cílení reklam používají cookies (například Facebook či Amazon). Pokud se podíváme na výsledky společností starající se o online marketing, tak například Criteo ve čtvrtém kvartále roku 2017 ohlásilo kvůli nástroje proti sledování uživatelů ztrátu až 25 miliónů dolarů. Podle slov jiných výkonných ředitelů v oblasti online reklam by se měly tyto společnosti přizpůsobit a najít jinou cestu, jak reklamy přesně cílit.

Související články

Dnes nejčtenější