Zavřít reklamu

Stalo se již tradicí, že zhruba měsíc před Vánoci Apple světu představí svou vánoční reklamu, ve které se mu snaží předat určité poselství. Ani letošek nebude v tomto ohledu výjimkou, jelikož jsme se vydání jablečné vánoční reklamy před malou chvílí dočkali. Ta se oproti loňskému roku značně liší, jelikož u ní Apple nevsází na animované postavičky, ale na klasické herce. Jiné je však i poselství, které má reklama předat. V hlavní roli je letos rodina – jak ta, která tu s námi je, tak i ta, která nás třeba už opustila. 

Loňský rok se svět Apple snažil svou vánoční reklamou „přimět“ k šíření svých darů – tedy přesněji řečeno nadání, kterými každý z nás oplývá, ale mnohdy se je bojí druhým ukázat. Letos Apple vsází na svým způsobem klišovité téma svátků trávených v rodinném kruhu, ve kterém jeden z členů rodiny nenávratně chybí. Konkrétně se v reklamě jedná o babičku, která před nějakým časem zemřela a díra v srdcích se po ní stále nezacelila. O to se díky iPadům pokusí dvě malé rošťačky, které vytvoří pro svého dědečka, ale i zbytek rodiny krásný interaktivní dárek, který je právě vzpomínkou na babičku, jenž s nimi alespoň touto formou Vánoce nakonec prožije. Není se tak čemu divit, že závěr patří mimo jiné slzám.

Téma, které si Apple pro letošek vybral, je skutečně velmi hezké a člověka nutí zamyslet se nad tím, co je vlastně v životě nejdůležitější. Nejsou to totiž peníze, materiální věci či pracovní úspěchy, ale lidé, které kolem sebe máte a kteří vás v těchto věcech doprovází a mnohdy vám v nich dopomáhají. Jejich ztráta – ať už trvalá nebo „jen“ dočasná – je v takovém případě logicky velmi bolestivá. To si ostatně Apple uvědomuje velmi dobře a nabádá, ať si rodinné chvíle, kterých jsou o Vánocích zpravidla spousty, užíváme naplno a v ideálním případě s jeho produkty v rukou.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější