Zavřít reklamu

Apple se po boku mnoha dalších technologických gigantů snaží během aktuální koronavirové krize co nejvíce pomáhat a kromě vlastní výroby respirátorů a masek, jichž má na kontě přes 20 milionů, se může pochlubit i obličejovými štíty. Jejich masová produkce je sice poměrně obtížná, ale Applu se podle nejnovějších informací daří dodávat zhruba milion kusů týdně, což je pro pracovníky v prvních liniích nanejvýš dobrá zpráva. Smůlu ale nemají ani běžní uživatelé, pro něž si společnost připravila detailní návod, kde specifikuje, jak si takový štít vyrobit.

Návod cílí především na profesionály vybavené potřebným vybavením. V celém procesu výroby totiž nechybí ani řezání pomocí laseru, omývání vodními tryskami a vysekávání jednotlivých částí. Rozhodně se tedy nejedná o návod, jehož realizaci je schopen „doma na koleni“ provést každý. Se správnou výbavou je to nicméně možné, což je podle Applu klíčové a proto ostatně i přispěchal s tímto návodem. V tom nechybí ani několik souborů s návrhy a koncepty, které lze v případě potřeby zužitkovat. Pokud se tedy chcete podívat, jak celý proces vypadá, a nebo si snad troufnete se do něj sami pustit, zamiřte na oficiální stránky Applu a stáhněte si vyznačené přiložené soubory.

Je skvělé vidět, jak je Apple na nynější situaci schopen reagovat a jak se světu snaží pomoci. Přesto však nezbývá než doufat, že svědky podobných kroků již v budoucnu nebudeme, jelikož nebudou potřeba. Pandemie koronaviru je totiž pro svět skutečně nepříjemná a jak se zdá, ještě chvíli nepříjemná bude.

Související články

Dnes nejčtenější

.