Zavřít reklamu

tapetu-na-pozadi-icon

Na Macu jde aktuálně nastavit mnoho věcí. Uživatel má možnost přizpůsobit si Launchpad, Dock, ale například i pozadí plochy. Pokud si nastavíte nové pozadé plochy, automaticky se rozmaže a nastaví se i jako pozadí přihlašovací obrazovky Macu. Apple možnost nastavit rozdílné pozadí na plochu a na přihlašovací obrazovku nenabízí, přesto existuje možnost, díky které budete mít jiné pozadí na ploše, a jiné na přihlašovací obrazovce. Stačí vám k tomu několik jednoduchých kroků, které si v tomto článku ukážeme. Předem podotýkáme, že návod je vytvořen pro OS X 10.11 El Capitan, může ale být funkční i na starších verzích operačního systému.

Nejprve si tedy připravíme libovolné pozadí, respektive tapetu ve vysokém rozlišení, kterou chceme vložit na přihlašovací obrazovku. Chceme-li mít pozadí opravdu ostré, musí rozlišení tapety být stejné nebo větší, než je rozlišení displeje Macu.

Poté tapetu otevřeme v aplikaci Náhled, v základním nastavení Macu stačí na obrázek jednoduše dvakrát kliknout. Poté půjdeme v manubaru do Soubor -> Exportovat a vybereme příponu PNG. Soubor uložíme na plochu pod názvem „com.apple.desktop.admin.png

jak-nastavit-tapetu-1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Poté zapneme Finder a zmáčkneme klávesy CMD (⌘) + Shift + G a vložíme tuto cestu „/Library/Caches/“ ve složce vyhledáme soubor s názvem „com.apple.desktop.admin.png“ a přejmenujeme ho na „com.apple.desktop.admin-backup.png„, poté už pouze přetáhneme do složky z plochy soubor, který jsme dříve ukládali ve formátu .png.

jak-pridat-tapetu-gif
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Vše je tedy nastaveno, teď už pouze stačí restartovat váš Mac. Pokud jste postupovali správně, na přihlašovací obrazovce uvidíte vámi zvolenou tapetu, nikoli rozmazané pozadí plochy.

Chcete-li opět vrátit staré pozadí zpět, jednoduše v /Library/Caches/ smažeme soubor, který jsme na začátku návodu vytvořili „com.apple.desktop.admin.png“ a přepíšeme soubor „com.apple.desktop.admin-backup.png“ na „com.apple.desktop.admin.png“

jak-na-tapetu-loginscreen
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější