Zavřít reklamu

Je to přesně rok nazpátek, co došlo k rozdělení operačního systému iOS na iOS pro iPhony a iPadOS pro iPady. Letos rozhodně ke spojení nedošlo, ba naopak se iPadOS 14 oproti iOS 14 opět v mnohém liší. V případě, že patříte mezi nedočkavce, stejně jako většina nás v redakci, tak si můžete iPadOS 14 nainstalovat už nyní. Chcete-li zjistit, jak na to, tak pokračujte ve čtení tohoto článku. Ukážeme vám, jak stáhnout speciální konfigurační profil, pomocí kterého lze iPadOS 14 bez problémů nainstalovat již nyní.

Kompletní návod: Jak nainstalovat iPadOS 14 už nyní

V případě, že chcete na váš iPad nainstalovat nejnovější iPadOS 14 a chcete mít jistotu, že nic nepokazíte, tak jste tady naprosto správně. Kompletní postup pro instalaci iPadOS 14 najdete právě zde:

  • Prvně je nutné, abyste v prohlížeči Safari na vašem iPadu přešli na tuto stránku.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte u sekce iOS a iPadOS 14 na tlačítko Download.
  • Zobrazí se upozornění, ve kterém najdete informaci o tom, že se systém pokouší instalovat profil – klepněte na možnost Povolit, a poté na Zavřít.
  • Nyní přejděte do Nastavení -> Obecné -> Profily, kde rozklikněte stažený profil, odsouhlaste podmínky instalaci potvrďte.
  • Nakonec je nutné, abyste pomocí notifikace, jenž se zobrazí, restartovali váš iPad.
  • Po restartování přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde už jen stačí aktualizaci stáhnout. Po stažení proveďte klasickou instalaci aktualizace, jako u starších verzí iPadOS.

Pomocí tohoto návodu jste mohli zjistit, jak lze nainstalovat iPadOS 14. V minulých návodech jsme se společně podívali na instalaci macOS 11 Big Sur, nechyběl ani návod pro instalaci iOS 14. Za pár minut se společně ještě podíváme na instalaci watchOS 7.

Dnes nejčtenější

.