Zavřít reklamu

Většina z nás má tendence své Apple Watch používat naprosto automaticky a zcela bezmyšlenkovitě. Kontrolujeme čas, hlídáme si uzavření kroužků, sledujeme počasí a cvičení … Chytré hodinky od Applu ale přitom nabízí také řadu funkcí a prvků, které možná nemusí být na první pohled viditelné, ale umí vám používání vašich chytrých jablečných hodinek výrazně zpříjemnit a zjednodušit.

Pořízení screenshotů

Stejně jako na svém iPhonu, iPadu nebo třeba Macu můžete i na svých Apple Watch pořizovat snímky obrazovky. Zachycený obsah jejích displeje se pak automaticky objeví ve fotogalerii vašeho iPhonu, kde ho můžete dále upravovat, provádět anotace, přesouvat do alb nebo sdílet obvyklým způsobem. Snímek obrazovky svých Apple Watch pořídíte jednoduše a rychle stiskem digitální korunky a postranního tlačítka. Možnost pořízení screenshotu ale musíte nejprve aktivovat na svém iPhonu tak, že spustíte aplikaci Watch, klepnete na Obecné, a zhruba v polovině obrazovky zapnete možnost „Zapnout snímky obrazovky“.

Ztlumení přikrytím

Apple Watch jsou skvělé kromě jiného také v tom, že vás dokáží upozornit na každý příchozí hovor, zprávu, e-mail i aktualizaci. Ne vždy jsou ale tato upozornění vítaná – a ne vždy se vám v takových situacích chce na hodinkách nastavovat režim Nerušit. Pokud potřebujete okamžitě ztišit vyzvánění příchozího hovoru, signál odpočtu, budík, upozornění na příchozí zprávu nebo jakýkoliv jiný zvuk, které vaše Apple Watch vydávají, můžete ztlumení jednoduše provést přikrytím displeje hodinek dlaní. Tuto funkci nicméně musíte – podobně jako pořizování screenshotů – nejprve aktivovat v aplikaci Watch, kde přejdete do sekce „Zvuky a haptika“. Zde pak už stačí jen aktivovat možnost „Ztišit přikrytím“.

Prozvoňte se

Každému z nás se čas od času stane, že nemůžeme najít svůj iPhone. Jednou z možností, jak ho dohledat, je požádat někoho druhého, aby náš mobilní telefon prozvonil – to ale není vždy možné. Další možnost je využití funkce Najít. Bezkonkurenčně nejrychlejší a nejjednodušší možnost ale představuje prozvonění iPhonu přímo z vašich Apple Watch. Váš iPhone vydá zvuk i v případě, že je přepnutý do tichého režimu. Svůj iPhone z displeje svých Apple Watch prozvoníte jednoduše tak, že povytažením směrem nahoru aktivujete Ovládací centrum. Pak už jen stačí stisknout ikonku iPhonu vpravo nahoře, a váš jablečný telefon o sobě dá okamžitě vědět.

Návrat k poslední aplikaci

Pokud se na svém iPhonu či iPadu chcete vrátit k některé z nedávno otevřených aplikací, můžete tak učinit prostřednictvím gesta posunutí prstu nahoru a lehce doprava, na starších zařízeních pak dvojitým stiskem Home Buttonu. Jak ale postupovat, když se chcete k otevřené aplikaci vrátit na svých Apple Watch? Jednou z možností je stisk digitální korunky a vyhledání ikonky požadované aplikace na displeji. Druhou – snazší a rychlejší – možností je jednoduchý stisk postranního tlačítka. Mezi spuštěnými aplikacemi se můžete pohybovat za pomoci digitální korunky, ukončení aplikace provedete posunutím doleva a stiskem křížku.

Změna odpovědí na textové zprávy

Jistě jste si stihli všimnout, že pokud vám na vaše Apple Watch přijde textová zpráva, můžete k rychlé odpovědi využít některou z přednastavených možností. Kromě emotikonu nebo psaní odpovědi na displeji svých hodinek můžete vybrat některou z předem připravených zpráv. Věděli jste ale, že si tyto výchozí odpovědi můžete přizpůsobit na míru? Stačí na iPhonu v aplikaci Watch zvolit Zprávy -> Výchozí odpovědi. V pravém horním rohu pak klepněte na „Upravit“ a poté už můžete měnit pořadí jednotlivých výchozích odpovědí, případě vybrané odpovědi z nabídky zcela vymazat. Pokud zcela dole klepnete na „Přidat odpověď“, můžete nastavit vlastní výchozí odpověď.

Související články

Dnes nejčtenější

.