Zavřít reklamu

Apple na příští rok plánoval tři smartphony s OLED displejem a bezrámečkovým designem po vzoru iPhonu X. Každý model měl nabídnout jinou uhlopříčku displeje, přičemž nejmenší mel disponovat uhlopříčkou 5,28 palců. Vzhledem k minimálním rámečům by se jednalo o skutečně kompaktní telefon, který by se tak stal nástupce iPhonu SE. Bohužel se nyní dozvídáme, že Apple vývoj tohoto telefonu ukončil.

S odvoláním na místní výrobce součástek uvádí zpráva The Bell, že společnost Apple původně zadala objednávky svému jedinému dodavateli OLED panelů, společnosti Samsung Display, na tři OLED iPhony s úhlopříčkami 5,28, 5,85 a 6,46 palců. Práce na 5,28palcovém modelu byly ale nedávno pozastaveny – nejspíš kvůli nízké prodejnosti menší verze. Zatímco se Apple 5,28palcového modelu nejspíš zbavuje, podle některých zpráv zadal nové objednávky na LCD panely firmě Japan Display – ty by měly být určeny pro šestipalcový „Plus“ model.

Apple až do roku 2014 dával přednost menším, čtyřpalcovým displejům, v jejichž produkci pokračoval i poté, co vydal větší 4,7palcový a 5,5palcový model. Větší varianty zůstaly zachovány i u nejnovějšího iPhonu 8. Podle odborníků je tato strategie Applu odpovědí na stoupající popularitu smartphonů s většími displeji. Rival Applu, společnost Samsung, také zaznamenává výraznější odbyt většího Galaxy S8 Plus s 6,2palcovým, zatímco menší 5,8palcový Galaxy S8 pomalu ztrácí podíl. Vzhledem ke snížení OLED modelů ze tří na dva lze očekávat, že korejští výrobci součástek zaznamenají pokles v objednávkách dílů pro iPhone.

 

Zdroj: TheInvestor

Související články

Dnes nejčtenější