Zavřít reklamu

Apple testuje několik prototypů iPhone 6. generace. Každý prototyp nabízí rozdílné hardwarové parametry a design. Mezi prototypy se objevil také iPhone s 3,95″ displejem, který nabízí rozlišení 640×1136 pixelů. Toto rozlišení tak bude vzhledem k zvětšení displeje opět odpovídat Retina rozlišení, tedy rozlišení nad 320 pixelů na jeden palec. Podle serveru 9to5mac, který získal informace o prototypu nového iPhone, dojde ke zvětšení displeje o 0,45″ s vysokou pravděpodobností právě již u iPhone 5, tedy u iPhone 6. generace, který by měl být představen v letošním roce. Apple tak chce zákazníkům nabídnout další novinku ve svém portfoliu, kterou již ostatní společnosti nabízí běžně, tedy větší displej. Na rozdíl od většiny konkurenčních výrobců však Apple nabídne displej s větší velikostí při zachování stejné velikosti samotného přístroje.

Apple v současné době testuje dokonce dva přístroje s displejem o velikosti 3,95″ a označuje je jako iPhone 5,1, respektive iPhone 5,2. Kódové označení telefonů je pak N41AP (5,1) a N42AP (5,2). Nový iPhone nabídne stejně jako současný model displej o šířce 1,94″, ovšem jeho výška vzroste na 3,45″. Zároveň se zvýší počet pixelů o 176, čímž dojde k plnohodnotnému zachování Retina rozlišení, tedy rozlišení 326ppi neboli pixelů na palec. Pro Apple to navíc znamená, že se displej dostane k poměru 16:9, tedy k dnes již běžnému širokoúhlému poměru stran, se kterým již pracují filmaři nějaký ten pátek.

Apple podle serveru 9to5mac navíc testuje tako zbrusu nové sestavení iOS 6, určené speciálně pro nový displej iPhone. iOS 6 ve verzi pro iPhone 5 nabízí na domácí obrazovce pět řádku ikon, na rozdíl od pouhých čtyř řádku v současném modelu. Apple díky změně poměru stran ze 4:3 na 16:9 donutí vývojáře k přepsání svých aplikací pro nové rozlišení displeje. To sice nebude problém pro aplikace typu FaceBook nebo Twitter, na druhou stranu však nastane poměrně velké množství práce pro vývojáře her a dalších aplikací, které nemohou jen rozšířit „zorné pole“. Apple však nikdy nebyl a není v pozici, kdy by musel brát ohled na cokoli jiného než na své zákazníky.

iphone-3,95"-display

Související články


Související články

Dnes nejčtenější

.