Zavřít reklamu

Ani půl roku po ostrém vydání není iOS 13 zcela bezchybný. Nikoliv však proto, že by Apple nebyl schopný opravit půl roku známé chyby, ale proto, že při přidávání novinek či opravování menších bugů přidává nevědomky do systémů chyby další. Jedné z nich si dnes všimli uživatelé v Safari v operačních systémech iOS 13.4 a macOS 10.15.4.. O žádný bezpečnostní problém či podobnou věc se však naštěstí nejedná. 

Nová chyba se projevuje svým způsobem vtipně – blokací symbolu + ve vyhledávání na Googlu přes Safari. Pokud tedy nyní Safari s nastaveným vyhledávačem Google otevřete a pokusíte se do něj napsat “+” a to jak samostatně, tak třeba jako součást názvu služeb jako Disney+, Apple TV+ či čehokoliv jiného, máte zkrátka smůlu. Vyhledávání tohoto symbolu na internetu prostě neproběhne a například při hledání Apple TV+ se tak dostanete jen k výsledkům pod heslem Apple TV. 

Jedinou možností, jak věci s “+” hledat je využití jiného vyhledávače – tedy DuckDuckGo či Yahoo. Ty však nejsou v České republice ani zdaleka tak oblíbené jako Google a tudíž je jasné, že se k tomuto řešení uchýlí jen málokdo. Na druhou stranu, jinak než takto věci s “+” v tuto chvíli zkrátka nenaleznete. Pokud pro vás není tento symbol životně důležitý, přetrpte minimálně do příštího týdne. Dá se totiž očekávat, že chybu Apple opraví softwarovým updatem,

Související články

Dnes nejčtenější

.