Zavřít reklamu

Na poli videostreamovacích služeb je v této době několik zvučných jmen a nejde tak již pouze o „monopol“ Netflixu. Velkými hráči jsou nyní také například Amazon, HBO, Apple TV+ nebo Disney. Pokud jde konkrétně o jablečného giganta a jeho Apple TV+, příliš pořadů tam nenajdete, což je mnohým uživatelům trnem v oku. Analytik Dan Ives, který se specializuje na akcie, řekl, že „největší strategickou chybou“ Applu bylo, že před lety nekoupil Netflix. Podle Dana Ivese to není jen chyba Tima Cooka, ale také Steva Jobse.

Analytik v rozhovoru řekl, že je přesvědčen, že výše uvedeným streamovacím službám Apple jen kouká na záda. Kdyby prý před lety koupil Netflix, mohl být nyní v tomto segmentu zcela jinde. Jen připomeňme, že Netflix má něco přes 203 milionů uživatelů. Disney+, které startovalo v podobný čas jako Apple TV+, má téměř 95 milionů předplatitelů, což je číslo, se kterým se v Disney počítalo až v roce 2023. Jak bývá u Applu zvykem, ten počet předplatitelů nezveřejňuje. Ives přirovnal Apple TV+ k vlastnictví překrásného zámku, který je avšak bez výbavy. Navázal tak v podstatě na slova jednoho ze spoluzakladatelů Netflixu, který minulý týden uvedl, že Apple TV+ nemá pro zaostávání za konkurencí žádnou výmluvu.

Podle nedávných analytických odhadů má Apple TV+ 62 % uživatelů, kteří využívají bezplatné zkušební období. Téměř třetina z nich pak nemá v úmyslu předplatné prodlužovat. Byť má Apple TV+ kvalitní seriály, přičemž zmínit můžeme například Servant nebo For All Mankind, žádný nebyl natolik výjimečný, aby jej „každý musel vidět“. V tomto ohledu můžeme zmínit například miniseriál Dámský gambit od Netflixu, který na dlouhé týdny pobláznil celý svět. Který seriál z portfolia Apple TV+ považujete za nejpovedenější?

Související články

Dnes nejčtenější

.