Zavřít reklamu

Disney tento týden oznámil finanční výsledky za poslední čtvrtletí, přičemž při této příležitosti informoval o tom, že plánuje odstranit veškerý svůj obsah z Netflixu a spustit vlastní streamingovou službu, a to od roku 2019.

Pro Netflix je to obrovská ztráta, protože pod konglomerát spadají i Pixar, Marvel Entertainment a Lucasfilm. Znamená to tedy, že od roku 2019 se na Netflixu neobjeví ani animované pohádky jako Lilo & Stitch, Zootropolis: Město zvířat, Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa a Hledá se Dory, ani filmová série Star Wars. Online streamovací služba by měla vedle filmů Pixar a Disney nabídnout i obsah z americké sportovní sítě ESPN.

Disney chce odštěpením se od Netflixu a založením vlastní platformy vygenerovat vyšší zisky. Bohužel, zpráva o tom, že se chce Disney odtrhnout od služby Netflix, se negativně projevila na akciích obou firem. Ceny akcií Netflixu klesly o 3 % a Disneyho o 3,8 %.

Disney má však relativně málo zkušeností s prodejem předplatného, přestože ve Velké Británii provozuje digitální službu DisneyLife. Dále bude muset investovat do technologií. Prozradil, že uvolní 1,58 miliardy dolarů na získání většinového vlastnictví videostreamovací firmy BAMTech, aby mohl na jejím řešením založit svou novou platformu.

Netflix si podobný scénář pamatuje, ale se studiem Starz Entertainment, které z databáze stáhlo tisíce filmů. Disney však plánuje některé tituly na Netflixu ponechat, například Toy Story 4 a Frozen 2, avšak není zřejmé, zda na Netflixu zůstanou filmy Marvel či Star Wars.

walt disney fb

Dnes nejčtenější

.