Zavřít reklamu

Že má Apple se společností VirnetX již dlouhodobé patentové spory není pro naprostou většinu jablíčkářů žádnou novinkou. VirnetX je poskytovatel bezpečnostních řešení, které využívají například datová centra. Tyto postupy si společnost samozřejmě nechala patentovat, Apple je ale několikrát údajně použil ve svých zařízeních u funkcí jako FaceTime nebo iMessage. V roce 2016 byl Apple shledán vinným a byla mu uložena povinnost zaplatit 302 milionů dolarů za porušení patentů. V důsledku dalších odvolání dělá tato částka nyní už 440 milionů dolarů. Apple se všemožně snaží tento rozsudek zvrátit, nicméně Nejvyšší soud mu nyní zavřel vrátka, jelikož dovolání Applu zamítl.

Apple ve svém podání argumentoval, že některé patenty VirnetX byly již příslušnými úřady zrušeny. Již dříve jablečná společnost tvrdila, že sankce je příliš vysoká a soud nezohledňuje ve svém rozhodovacím procesu například skutečnost, že VirnetX požaduje náhradu škody, která dalece přesahuje hodnotu samotných patentových přihlášek. To mu však bylo evidentně naprosto k ničemu, jelikož svými nářky soud ani za mák neobměkčil. Zřejmě se tak bude muset smířit s platbou astronomické pokuty.

Společnost VirnetX míří k soudu velmi často a i proto je považována za patentového trola, se kterým mají zkušenosti i giganti jako Cisco, Google či Microsoft. Celá sága s VirnetX začala již před 10 lety, přičmž žalob bylo na Apple podáno za tu dobu již značné množství. Jednou už se společnosti VirnetX podařilo Apple porazit, když soud přikázal Applu zaplatit 500 milionů dolarů v jiném patentovém sporu.

Související články

Dnes nejčtenější

.