Zavřít reklamu

Pokud milujete filmy a pravidelně se díváte zejména na novější snímky, jistě vám neušlo, že hlavní hrdinové mnoha snímků mají poměrně pozitivní vztah k Applu. Řada z nich se během filmu netají tím, že používá iPhone a mnohdy ho dávají také náležitě na odiv. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, jelikož je Apple jednou z nejrozšířenějších značek ve Spojených státech, kde sídlí i filmový svět s názvem Hollywood, kdyby ovšem produkty z dílny Applu disponovali i padouši. Proč záporáci produkty od Applu ve filmech téměř nevyužívají se rozhodl vysvětlit známý režisér Rian Johnson.

Apple je bezesporu jednou z největších světových společností v technologickém světě a není příliš překvapující, že se jeho produkty často objevují v nových filmech. Zajímavostí ale je, že iPhony používají v drtivé většině případů právě hlavní protagonisté a kladní hrdinové, kteří bojují proti zákeřnému padouchovi, disponujícímu zejména technologiemi od jiných značek. Tato na první pohled těžko postřehnutelná skutečnost má však své odůvodnění. Apple se totiž chce vyhnout negativní reklamě a nemá zájem v tom, aby si lidé spojovali jablečné produkty právě s oním sériovým vrahem, kterého viděli na stříbrném plátně. Tento fakt potvrzuje také Rian Johnson, který stojí například za nedávným povedeným snímkem Na nože.

„Applu nevadí, že se při natáčení používají iPhony. Klíčové je ovšem dodat, že těmi telefony nikdy nemají disponovat záporné postavy a prohnaní padouši. Nevím, jestli bych to měl vůbec říkat, protože teď diváci nejspíše odhalí konec mého dalšího chystaného mysteriózního snímku, ale rozhodně je to zajímavé,“ vyjádřil se Rian. Své poznatky sdělil ve videu, kde komentuje jednotlivé scény z filmu Na nože a vysvětluje, s jakým záměrem byly natočeny. Tak či onak, toto zjištění vám pravděpodobně zážitek z filmu nepokazí, ale schválně si zkuste příště všimnou, kdo používá iPhone a kdo ne. Troufáme si s jistotou tvrdit, že právě majitel telefonu jiné značky se nakonec ukáže jako pořádný záporák.

Související články

Dnes nejčtenější

.