Zavřít reklamu

Společnost Apple je mimo jiné typická také tím, že pokud podle ní nějaký z jejích produktů již nesplňuje nároky současné doby, bez ohledu na jeho oblíbenost jeho prodej ukončí. Vintage kousky, které byste si mohli koupit třeba z nostalgie, tak na oficiálním online Apple Store skutečně neseženete. Pár výjimek by se ale našlo. V dnešním článku vám představíme osm nejstarších produktů, které si ještě můžete u Applu koupit.

Apple TV HD (2015)

Společnost Apple vydala svou Apple TV HD (Apple TV 4. generace) v roce 2015. Čtvrtá generace Apple TV je vybavena operačním systémem tvOS s vlastním App Storem, díky čemuž si mohou uživatelé stahovat hry, aplikace a další obsah třetích stran. Apple TV HD je osazena 64bitovým procesorem Apple A8 a nabízí podporu audia Dolby Digital Plus, a dodává se spolu s novým Siri ovladačem, který je opatřen touchpadem, vestavěným mikrofonem nebo třeba akcelerometrem. Čtvrtá generace Apple TV zamířila na pulty kamenných i virtuálních obchodů v říjnu roku 2015, zakoupit ji můžete za 3790 korun zde.

Reproduktor Beats Pill+ (2015)

Přenosný reproduktor Beats Pill+ byl představen v říjnu roku 2015. Jedná se o Bluetooth reproduktor, který lze snadno a rychle připojit k iPhonu, Macu nebo jakémukoliv jinému podobnému zařízení. Reproduktor Beats Pill+ byl také prvním produktem, který byl vydán po akvizici Beats Electronics společností Apple. Oproti svým předchůdcům je Beats Pill+ o něco rozměrnější a může se pochlubit přepracovaným designem, stejně jako vylepšenou zvukovou kvalitou. Na jedno nabití nabízí až dvanáct hodin provozu a součástí jeho distribuce je také příslušná aplikace pro iOS i Android zařízení. Přenosný reproduktor Beats Pill+ lze za 4999 korun zakoupit zde. 

Apple Pencil (2015)

Když společnost Apple představila v září roku 2015 svůj první iPad Pro s Apple Pencil, vzbudila tím celkem velký rozruch. Část veřejnosti si kladla otázku, k čemu bude tak nákladný tablet, někteří citovali Jobsovo legendární:“Kdo potřebuje stylus?“. Oba produkty si ale rychle získaly velkou oblibu nejenom mezi profesionály, a Apple Pencil se po několika letech dočkala i svého nástupce. Apple Pencil první generace disponovala funkcí rozpoznání přítlaku a náklonu, k párování a nabíjení využívala Lightning konektor. Vzhledem k tomu, že je kompatibilní s řadou současných iPadů, ji na webu Applu můžete za 2590 korun koupit i dnes.

Magic Mouse 2 (2015)

Společnost Apple svou Magic Mouse 2 poprvé představila na podzim roku 2015. Myš je vybavena multi-touch povrchem a o přísun energie se stará Li-ionová nabíjecí baterie. K nabíjení i párování slouží Lightning konektor, který je ale také nejvíce kritizovaným prvkem této myši, a to kvůli nepraktičnosti při nabíjení – nachází se totiž na spodní straně myši. Myš z roku 2015 se vyrábí ve stříbrné variantě a sehnat ji lze už za 1790 korun zde. Ze stejného roku pochází i Magic Trackpad.

Magic Keyboard (2015)

Spolu s výše zmíněnou Magic Mouse 2 a Magic Trackpadem vydala společnost Apple v roce 2015 také svou bezdrátovou klávesnici Magic Keyboard. Magic Keyboard slouží jako nástupce Apple Wireless Keyobard, je vybavena dobíjecí Li-ion baterií a zdokonalenými klávesami s vylepšeným nůžkovým mechanismem. Baterie nabízí na jedno nabití výdrž klávesnice až jeden měsíc, dobíjení probíhá prostřednictvím kabelu. Apple Magic Keyboard zakoupíte na českém webu Applu za 2790 korun, k dostání je také její varianta s numerickou klávesnicí, která je o tisíc korun dražší. Magic Keyboard s numerickou částí ve slevě seženete zde.

Earpods s 3,5 mm jackem (2012)

Říká se, že klasické Earpody jsou vlastně nejdostupnějším produktem od Applu, který si může pořídit opravdu každý. Bílá sluchátka Earpods se svým charakteristickým tvarem, v bílé barvě a ještě s klasickým 3,5 mm jack konektorem spatřila poprvé světlo světa v roce 2012. Apple je přibaloval i iPhonu 5 a kromě jiného je také vybavil dálkovým ovladačem, umístěným na jednom z kabelů. Součástí ovladače byl také mikrofon. Komu se po ikonických Earpodech s 3,5 mm sluchátkovým konektorem stýská, může si je i teď pořídit v online Apple Store za 790 korun. Za tuto cenu je seženete třeba i na Alze.

Lightning kabel (2012)

Apple dodnes vyrábí a prodává řadu zařízení s Lightning konektorem, je tedy logické, že v nabídce online Apple Store najdete také odpovídající příslušenství. Historie Lightning technologie sahá do roku 2012. Tehdy společnost Apple v září představila svůj nový iPhone 5. Zatímco jeho předchůdce – iPhone 4 – byl ještě vybaven širokým 30pin konektorem, u iPhonu 5, iPodu touch 5. generace, iPodu nano 7. generace, iPadu 4. generace a první iPad mini zavedla společnost Apple v roce 2012 Lightning konektor. Zatímco všechny iPhony vyrobené od roku 2012 Apple vybavuje Lightningem, u iPadů Pro třetí generace již firma zavedla USB-C konektivitu. Metrový USB kabel s Lightning konektorem seženete na online Apple Store za 590 korun. V roce 2012 dorazilo do App Store kromě Lightningu i mnoho příslušenství s tímto konektorem, avšak jeho rozbor není příliš zajímavý.

USB SuperDrive (2008)

Máte supervýkonný nový MacBook, ale chybí vám optická jednotka? Apple na to vlastně myslel již v roce 2008, kdy představil svůj USB SuperDrive – tenkou, elegantní, lehoučkou a kompaktní jednotku, umožňující nejen přehrávání CD a DVD, ale také jejich vypalování. Jak název napovídá, připojuje se jednotka k počítači za pomoci USB kabelu (u novějších MacBooků byste tedy potřebovali navíc ještě hub), který je její pevnou součástí, takže se určitě nemusíte obávat toho, že byste ho na svých cestách ztratili. Lehoučkou přenosnou optickou jednotku USB SuperDrive můžete i dnes zakoupit v online Apple Store za 2290 korun. Za 2099 korun jej pak můžete sehnat zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.