Zavřít reklamu

Nejen sportovní svět srazila včera večer do kolen velmi smutná zpráva o smrti jednoho z nejlepších basketbalistů historie Kobeho Bryanta a jeho třináctileté dcery. Těm se stala osudná cesta na trénink Bryantovým soukromým vrtulníkem, který se zřítil a následně vzplál. Za nehodu zaplatilo kromě Kobeho a jeho dcery životem dalších sedm lidí, kteří s ním cestovali na palubě vrtulníku. 

Kobeho smrt oplakává prakticky od oznámení hrůzné nehody celý svět. Twitter plní dojemné vzkazy jeho přátel, fanoušků, ale i lidí, kteří jej jen sledovali zpovzdálí a jeho ztráta je zasáhla po lidské stránce. Se svým vzkazem Kobemu přispěchal i šéf Applu Tim Cook, který na svém osobním Twitteru napsal mimo jiné ho, že tuto basketbalovou legendu obdivoval nejen pro jeho sportovní schopnosti, ale také pro jeho lidskost, kterou mu mohl kdekdo závidět. Byl to totiž právě Koby, kdo štědře přispíval na různé dobročinné účely a šanci prosadit se ve sportu, který miloval, nabízel skrze své Mamba akademie i dětem, jejichž finanční zázemí nebylo zrovna růžové. 

Úzké vazby s Applem

Mnozí z vás možná neví, že byl Kobe poměrně úzce spjat i se samotným Applem. Byl totiž jedním z vybraných sportovců, kterým dal Apple ještě před představením Apple Watch tyto hodinky na testování a to kvůli jejich úzkému zaměření na sport. Právě pro jeho sledování byly totiž první verze Watch primárně určené a až postupem času je začali lidé vnímat jako všestranné pomocníky, kteří jim kromě sportu pomohou třeba i se zdravím, denní agendou, fotografováním či spoustou dalších věcí. Kromě toho se Bryant objevil třeba i v jedné z reklam Applu. Jednalo se tehdy konkrétně o spot určený pro propagaci Apple TV 4. generace, k jehož zveřejnění se Apple odhodlal v dubnu 2016. 

Související články

Dnes nejčtenější

.